Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rezygnacja z karencji w trakcie budowy

Dzień dobry,
Mam kilka pytań:

1) czy w trakcie budowy domu mogę zrezygnować z okresu karencji? Zaznaczam, że wszystkie transze kredytu (w moim przypadku była tyko 1) zostały wypłacone.

2) Czy w związku z rezygnacją z karencji będę zobowiazny ponieść dodatkowe koszty/opłaty.

3) Jakie będą skutki rezygnacji z karencji, przed zakończniem budowy domu (jego odbioru) i rozliczniem kredytu z bankiem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Gin_Ichimaru
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-07-2024
Wiadomość 1 z 2 (544 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karencji w trakcie budowy

Możesz zrezygnować z okresu karencji w spłacie kredytu hipotecznego. Nie pobieramy za to żadnej dodatkowej opłaty. I ta sytuacja nie ma wpływu na Twój okres budowlany.

Możesz to zrobić, jeśli uruchomiłeś już całość kredytu albo zrezygnowałeś z nieuruchomionej części kredytu. Pełne raty kapitałowo-odsetkowe zaczniesz płacić od kolejnego miesiącu, po zgłoszeniu dyspozycji.

Jak to zrobić w Moim ING?
• wejdź do sekcji Kredyty i w zakładkę Obsługa kredytu
• wybierz proces Rezygnacja z karencji i skorzystaj ze wskazówek, które zobaczysz na ekranie
Po zrealizowaniu Twojej dyspozycji dostaniesz nowy harmonogram i będziesz płacić raty kapitałowo-odsetkowe.


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1088
216
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (484 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zmiana taryfy ing dla firm (JDG)

Może to AI a nie specjaliści pisze więc jest na jedno kopyto Emotikon: Szczęśliwy

18-09-2024
Re.: Orlen w portfelu

"Na chwilę obecną" czyli jednak coś pozytywnego w tym temacie może się zadziać. Oby było jak najlepiej

18-09-2024
Re.: Zmiana taryfy ing dla firm (JDG)

Najpierw wprowadzili praktycznie przymusowe reklamy. Non stop wchodzisz do banku i widzisz latające gó...na: weź kredyt, pożyczkę, leasing itd. Teraz wprowadzają opłaty za przelew. Ale zawsze najbardz...

18-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy