Odpowiedz

Rezygnacja z dwóch transzy kredytu

Witam, mam do uruchomienia jeszcze dwie transze kredytu, z których chciałabym zrezygnować i wpłacić deweloperowi własne pieniądze. Czy wymaga to jakichś dokumentów od dewelopera i podpisaniu aneksu w banku? Jaka jest procedura i czy zmniejszenie kredytu wpływa na jakieś warunki z umowy, wiąże się z jakimiś negatywnymi konsekwencjami? Czy może lepiej byłoby uruchomić obie transze, od razu wnioskować o rezygnację z karencji i dopiero wtedy od razu nadpłacić kwotę? Dodam, że mieszkanie jest do odbioru dopiero w przyszłym roku. Z góry dziękuję za konkretną odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaEs
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
28-06-2022
Wiadomość 1 z 2 (780 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z dwóch transzy kredytu

Możesz zrezygnować z wypłaty transzy w dowolnym momencie. Jednak potrzebujemy potwierdzenia, że wpłaciłeś całą kwotę na rachunek powierniczy, do dewelopera. Zgodnie z warunkami umowy deweloperskiej. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (734 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
ING pozew cywilny

Witam
Chce pozwać cywilnie ING o bezpodstawne przetwarzanie danych w BIK, konkretnie zapytań, które nie zakończyły się udzieleniem kredytu. Mam już kilka pism przygotowanych przez adwokata, mam dowody ...

24-02-2024
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy