Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przeniesienie kredytu hipotecznego na inne mieszkanie.

Witam, posiadam kredyt hip. ING na mieszkaniu. Chciałabym jednak zamieszkać w innych okolicach i zakupić inne mieszkanie. Czy mogę przenieść ten kredyt na nowe mieszkanie? Jeśli tak to jakie są poszczególne kroki przy zmianie takiego mieszkania. Muszę sprzedać pierwsze mieszkanie, żeby starać się o przeniesienie tego kredytu na drugie?

Dziękuję za odpowiedzi

Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaGG
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-06-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 513 wyświetleń)

Re: Przeniesienie kredytu hipotecznego na inne mieszkanie.

Przeniesienie kredytu na inne mieszkanie jest możliwe poprzez aneksowanie umowy kredytowej. Żeby jednak dokonać takiej zmiany, najpierw powinnaś być właścicielką tego mieszkania. Innym rozwiązaniem jest zaciągnięcie nowego kredytu na zakup nowego mieszkania (trzeba mieć jednak wkład własny 30%), a później sprzedaż obecnego i spłata również obecnego kredytu. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 458 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy