Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przeniesienie kredytu hipotecznego na inne mieszkanie.

Witam, posiadam kredyt hip. ING na mieszkaniu. Chciałabym jednak zamieszkać w innych okolicach i zakupić inne mieszkanie. Czy mogę przenieść ten kredyt na nowe mieszkanie? Jeśli tak to jakie są poszczególne kroki przy zmianie takiego mieszkania. Muszę sprzedać pierwsze mieszkanie, żeby starać się o przeniesienie tego kredytu na drugie?

Dziękuję za odpowiedzi

Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaGG
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-06-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 520 wyświetleń)

Re: Przeniesienie kredytu hipotecznego na inne mieszkanie.

Przeniesienie kredytu na inne mieszkanie jest możliwe poprzez aneksowanie umowy kredytowej. Żeby jednak dokonać takiej zmiany, najpierw powinnaś być właścicielką tego mieszkania. Innym rozwiązaniem jest zaciągnięcie nowego kredytu na zakup nowego mieszkania (trzeba mieć jednak wkład własny 30%), a później sprzedaż obecnego i spłata również obecnego kredytu. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
426
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 465 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

U mnie zmiana nastąpiła 15 lub 16.04, jeszcze miałam info od doradcy, że nie potrzeba dodatkowych dokumentów bo jest komplet. Niestety w dniu, w którym według tabeli miałam dostać decyzję, przyszła in...

25-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Widzę, że w procesie standardowym, dzisiaj są wydawane decyzje ostateczne dla 18.04. Wydaje mi się, że u nas zmiana nastąpiła albo 19 albo 22, więc liczę na to, że lada moment będzie po sprawie. Nasz ...

25-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ja kupuje z rynku wtórnego, mam umowę przedwstępną i rezerwacyjną do jutra. Wniosek o kredyt tylko złożony w ING bo doradca mówił „co złego może sie wydarzyć”, płakać się chce.

25-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy