Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przeniesienie hipoteki na inna nieruchomość

Posiadam kredyt hipoteczny na mieszkanie, którego jestem jedyna właścicielka. Teraz wraz z partnerem chcemy zakupić większe mieszkanie- o większej wartości niż moje. Czy mam możliwość przeniesienia hipoteki na wspólne mieszkanie od dewelopera które będzie oddane nam za ok 3 miesiące (udziały 50/50)?
Jak wyglada procedura?
Odpowiedz
0 Lajków
Luckal
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
23-01-2023
Wiadomość 1 z 2 (2 665 wyświetleń)

Re: Przeniesienie hipoteki na inna nieruchomość

Jeśli chciałaby Pani przenieść hipotekę z mieszkania które Pani już posiada na hipotekę nowego mieszkania to można to zrobić.

Natomiast musicie Państwo być właścicielami tego nowego mieszkania, zatem nie wystarczy żeby mieszkanie było oddane do użytkowania, tylko należy podpisać akt notarialny przeniesienia własności. 

Oczywiście nowa nieruchomości nie może mieć hipoteki oraz drugi właściciel czyli partner musi wyrazić zgodę na obciążenie nieruchomości hipoteka. 

Wtedy składa Pani wniosek o aneks w naszym banku o zmianę zabezpieczenia kredytu, czyli zabezpieczeniem będzie nowa nieruchomość natomiast wartość kredytu nie może przekroczyć 80 % wartości nieruchomości. 

Koszt takiego aneksu to 200 zł oraz wycena nieruchomości w przypadku mieszkania to 462 zł a domu 748 zł. 

Jeśli już Państwo zdecydujecie się na taki aneks wówczas proszę o kontakt z infolinią hipoteczną 32 357 00 57. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MateuszS
Moderator
Moderator icon
149
30
02-09-2021
Wiadomość 2 z 2 (2 607 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy