Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Podwyższona marża do czasu ustanowienia hipoteki

Dzień dobry!

Mam kredyt hipoteczny w ING Banku. Na oprocentowanie składa marża kredytu 2,20p.p. + indeks WIBOR 6M. Aktualnie oprocentowanie mojego kredytu wynosi 4,3%. Różnica wynosi 0,33%. Wydaje mi się, że Bank nalicza podwyższone oprocentowanie 0,3pp pomimo otrzymania zawiadomienia o wpisie hipoteki do księgi wieczystej.

Moje pytania:

Czy muszę złożyć pismo w banku z prośbą o zaprzestanie naliczania podwyższonej marży oraz zwrot naliczonych odsetek?

Czy wystarczy zawiadomienie o dokonaniu wpisu na rzecz banku czy musi to być wypis księgi wieczystej z sądu?

Czy zostanę poinformowany o zaprzestaniu naliczania podwyższonej marży?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

lukkra
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
28-12-2015
Wiadomość 1 z 3 (12 900 wyświetleń)

Re.: Podwyższona marża do czasu ustanowienia hipoteki

Jeśli otrzymałeś zawiadomienie z sądu, że wpis na rzecz ING Banku Śląskiego został już dokonany to proszę o kontakt z telefoniczny pod numerem 32 357 00 57 (od poniedziałku do piątku od 08:00 do 20:00, w soboty od 08:00 do 16:00). Po weryfikacji podanego nr Księgi Wieczystej obniżymy marżę z dniem wpisu i wygenerujemy nowy plan spłaty. Kontakt telefoniczny z podaniem nr KW będzie wystarczający, abyśmy mogli zweryfikować wpis.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (12 875 wyświetleń)

Re.: Podwyższona marża do czasu ustanowienia hipoteki

Cześć Łukasz.

odpowiem Ci na swoim przykładzie, miałem podobną sytuację z winy sądu, otrzymałem zawiadomienie o wpisie po 2 miesiącach od wpisu.

 

Wystarczy zadzwonić do ING i podać im nr. księgi wieczystej. po kilku dniach otrzymaliśmy nowy obniżony charmonogram spłaty, i najwarzniejsze w tym wszystkim to to że bank przeliczył raty na dzień wpisu do ksiąg a nadpłate zwrucił na konto.

 

pozdrawiam Łukasz

galluk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
09-01-2016
Wiadomość 3 z 3 (12 544 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy