Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pieniądze z hipotecznego na inny cel.

Dzień dobry.
Złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny na dokończenie budowy. Szacuję że wystarczy 200tys zł, ale na wszelki wypadek zawnioskowałem o 250tys. Czy jeżeli zamieszczę się w 200tys, pozostałą kwotę mogę przeznaczyć na inny cel, np zakup samochodu? Jak to wtedy rozliczyć?
Odpowiedz
0 Lajków
Rav190
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
27-03-2019
Wiadomość 1 z 2 (3 447 wyświetleń)

Re: Pieniądze z hipotecznego na inny cel.

Jeśli zakończysz budowę domu, powinieneś dostarczyć nam dokument z PINB o zakończeniu budowy, jak również rozliczyć się zdjęciami, że wszystkie prace ujęte w kosztorysie zostały zakończone. 
Faktur i rachunków nie potrzebujemy. Jeśli po sprawdzeniu przez nas okaże się że wszystko jest zrealizowane zgodnie z celem a zostaną Ci jeszcze pieniądze, to możesz nadpłacić kredyt lub przeznaczyć je na dowolny cel. 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
564
126
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 435 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Czas analizy po dodatkowych oświadczeniach

Fajnie by było jakbyś dodała informacje jak długo czekałaś od statusu, ponieważ jestem w tej samej sytuacji i dziś miałem zmianę na: mamy już wszystko podejmujemy decyzję

10-02-2026
Re: Infolinia bezpieczeństwa to jakaś kpina

Trwają zmasowane ataki telefoniczne na klientów banków, w których oszuści manipulują klientami do wykonywania transakcji. Blokady, które nastąpiły, były prewencyjne, aby nie dopuścić do wykonania prze

...

09-02-2026
Re: Awaria wpłatomatu - brak pieniędzy na koncie

Zapisałam Twoje uwagi z prośbą o sprawdzenie. Przekazałam też prośbę o pilne rozpatrzenie do odpowiedniego działu.

07-02-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy