Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

My czekaliśmy 2 tygodnie na decyzję wstępną. Najśmieszniejsze jest to że bank do wydania decyzji ostatecznej musi mieć umowę deweloperska. Jeżeli podpiszesz ta umowę która jak wiadomo jest wiążąca bank nie zagwarantuje że decyzja ostateczna będzie pozytywną. Nawet po podpisaniu umowy deweloperskiej bank może odmówić kredytu. Jest to chore. Traktowanie klienta jak śmiecia.
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
25-05-2021
Wiadomość 61 z 68 (4 152 wyświetleń)

Re: Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

@Piotrek2 Przykro mi, że poczułeś się przez źle potraktowany. Szanujemy wszystkich naszych klientów. Natomiast zgodnie z listą dokumentów do kredytu na nabycie nieruchomości od dewelopera w budowie wymagamy umowy deweloperskiej z kontem powierniczym i złącznikami oraz prospektem informacyjnym. Zamiast podpisanego już dokumentu, może być to tzw. draft umowy deweloperskiej. Czyli przygotowana już umowa z danymi klientami, jednak jeszcze nie podpisana. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 62 z 68 (4 093 wyświetleń)

Re: Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

Szkoda że o tym tzn drafie nikt nie informował wcześniej tylko żądał podpisanej umowy. Tak czy inaczej uważam że banki zamiast wychodzić naprzeciw klientom bo to dzięki nim funkcjonują robią wszystko żeby klienta zniechęcić. Niestety żyjemy w takim kraju że bez kredytu nie da się kupić mieszkania/wybudować się. A patrzac jakie mamy oprocentowania (pomimo iż są najtańsze w historii) porównując chociażby z zachodnimi sąsiadami jest to kradzież w biały dzień.
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
25-05-2021
Wiadomość 63 z 68 (4 027 wyświetleń)

Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

Dzień dobry,

czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć kiedy będą analizowane wnioski z dnia 29.04.2021 r.

Tyle czasu już minęło a wniosek dalej stoi na pkt. 2..

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
19rolo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
08-06-2021
Wiadomość 64 z 68 (3 936 wyświetleń)

Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

My dzisiaj dostaliśmy decyzję. Złożyliśmy wniosek 19.04, status zmienił się na "analiza dokumentów" 22.04. Składaliśmy pełen wniosek wraz z własnym operatem, niczego nie brakowało. Wychodzi 36 dni roboczych
Odpowiedz
0 Lajków
Myślę_że_żółwie
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
08-06-2021
Wiadomość 65 z 68 (3 897 wyświetleń)

Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

u mnie mija już 63 dzień, dwa razy dosyłane dokumenty online i raz to samo w wersji papierowej (jakby nie mogli sami sobie wydrukować) i dzisiaj się dowiaduje, że może pod koniec tygodnia będzie decyzja. Kto się zastanawia czy brać w ING to szczerze odradzam, ja drugi raz bym tego błędu nie popełnił...

Odpowiedz
0 Lajków
19rolo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
08-06-2021
Wiadomość 66 z 68 (3 498 wyświetleń)

Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

Po 2 miesiącach w oczekiwaniu na decyzje ostateczną bank nagle żąda 4 dokumentów oraz zaświadczenia o zarobkach. Po jakim czasie po uzupełnieniu dokumentów bank udzieli decyzji? Czy to jest poważne podejście do "klienta" (?).  

Odpowiedz
0 Lajków
BOGDAN1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-06-2021
Wiadomość 67 z 68 (3 434 wyświetleń)

Re.: Oczekiwanie na decyzję wstępną kredytu hipotecznego

W moim przypadku prosili o zaświadczenia chyba 6 razy. Ostatni raz już przed samą ostateczną decyzją...

Odpowiedz
0 Lajków
Yanush
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
6
15-12-2020
Wiadomość 68 z 68 (3 428 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy