Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nadpłata kredytu przed wakacjami kredytowymi i zmianą oprocentowania

Witam, planuję nadpłacić kredyt przed wzięciem wakacji kredytowych oraz zmianą oprocentowania kredytu hipotetycznego. Czy nadpłacając kredyt w takiej sytuacji będzie to dla mnie korzystne (czytałam, że bank pobiera odsetki od całej kwoty zadłużenia, nie tylko od nadpłaty)? W takim przypadku traci się w pierwszym miesiącu wakacji kredytowych. Oczywiście jest to założenie przy wakacjach kredytowych i nadpłacaniu skracając okres kredytu. Czy ktoś miał taką sytuację i co się opłacało? Czy warto nadpłacać teraz, czy poczekać, aż zaczną się wakacje kredytowe i zmieni się oprocentowanie kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
betii2300
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-08-2022
Wiadomość 1 z 5 (3 210 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu przed wakacjami kredytowymi i zmianą oprocentowania

jeśli chcesz skrócić okres kredytowania , to lepiej to zrobić kiedy zwiększy się oprocentowanie .Zyskasz więcej .Nadpłacasz tylko kapitał , zmniejszaja się odsetki

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 2 z 5 (3 192 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu przed wakacjami kredytowymi i zmianą oprocentowania

Nadpłata kredytu hipotecznego dotyczy tylko kapitału, co powoduje, że nadpłata zawsze jest korzystna, ponieważ od kwoty nadpłaconej nie liczymy odsetek. Natomiast jeśli w najbliższym czasie jest zmiana oprocentowania, a chcesz skrócić okres kredytowania, to nadpłata powinna być wykonana dopiero po pobraniu raty z nowym oprocentowaniem.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MateuszS
Moderator
Moderator icon
145
30
02-09-2021
Wiadomość 3 z 5 (2 923 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu przed wakacjami kredytowymi i zmianą oprocentowania

Dobry wieczór,
A jak wygląda skrócenie okresu kredytowania w poniższej sytuacji?
Nadpłata została zrobiona 5.08.
Zmiana oprocentowania nastąpiła 8.08.
Data płatności raty 8.08.
Wakacje kredytowe na sierpień i wrzesień. Kolejna rata będzie zapłacona 8.10.
Czy po 8.10 będę mogła złożyć wniosek o skrócenie okresu kredytowania (nie miną jeszcze 3 miesiące od nadpłaty)? Czy bank weźmie pod uwagę nadpłatę, która była wykonana przed zmianą oprocentowania?
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina_ml
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-08-2022
Wiadomość 4 z 5 (2 616 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu przed wakacjami kredytowymi i zmianą oprocentowania

Wniosek o skrócenie okresu spłaty możesz złożyć w dowolnym momencie, tutaj zmiana harmonogramu nie będzie miała wpływu, 

jeśli nie przekroczysz okresu 3 miesięcy, od ostatniej nadpłaty, za taki aneks nie pobierzemy żadnej opłaty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
231
45
11-02-2020
Wiadomość 5 z 5 (2 513 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat wciągnął pieniądze

Cześć wszystkim,

 

Niestety w zeszły czwartek wpłatomat planetcash wciągnął mi 15200zł Emotikon: Smutny

 

Od razu zadzwoniłem na infolinię i zgłosiłem reklamację. Pan powiedział że sprawa najpewnie zostanie wyjaśniona w

...

19-03-2024
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy