Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nadpłata kredytu hipotecznego - symulacja jak dane /-e kwota /-y wpłyną na okres kredyt. / wys.rat

Dzień dobry,

Wybrałam się do placówki banku w moim mieście celem uzyskania informacji jak nadpłata kredytu w określonej kwocie wpłynie na długość okresu kredytowania. 

Poinformowano mnie, że bank nie posiada takich narzędzi. 

Powiedziano żeby nadpłacić kredy a bank przygotuje Aneks...

Po fakcie? Na jakich warunkach?  

Czy to możliwe?

Przy zaciąganiu kredytu dostajemy różne symulacje związane z długością kredytowania czy wysokością kredytu i wówczas decydujemy sami co chcemy osiągnąć. 

Chciałabym wiedzieć jak nadpłata w kwocie 20 tys./ 50 tys. czy 100 tys. zł  złoty wpłynie na całość kredytowania.

Czy warto pozbyć się całych oszczędności czy może jednak spłacić trochę mniej i zostawić sobie bezpieczeństwo bo aż tak dużego wpływu to nie ma...

 

 

 

  

Odpowiedz
0 Lajków
malmil3072
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-01-2022
Wiadomość 1 z 3 (32 612 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu hipotecznego - symulacja jak dane /-e kwota /-y wpłyną na okres kredyt. / wys.

Sprawdź symulacje na stronie https://www.hiponet.pl/kalkulator/harmonogram-oszczednosci

Oczywiście, że nadpłata, nawet nie aż tak dużych kwot, ma wpływ na skrócenie okresu kredytowania, ale całych oszczędności to raczej nigdy nie ma sensu się pozbyć.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 2 z 3 (32 588 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego - symulacja jak dane /-e kwota /-y wpłyną na okres kredyt. / wy...

[ Edytowane ]

Jeśli nadpłacasz kredyt hipoteczny, zmniejszasz kapitał, a tym samym kwotę, od której naliczamy odsetki. Po nadpłacie automatycznie zmniejszamy Twoją ratę, okres spłaty zostaje taki sam.

Jeśli to ratę chcesz zostawić taką samą, a zmniejszyć ilość rat, możesz złożyć wniosek o aneks. Zrobisz to w naszym oddziale oraz w Contact Centre. W przypadku skrócenia okresu spłaty po nadpłacie dokonanej do 3 miesięcy wstecz od daty złożenia wniosku o aneks koszt to 0 PLN, w pozostałych przypadkach 200 PLN.

 

Skontaktuj się z naszymi doradcami hipotecznymi pod numerem 32 357 00 57, postaramy się sprawdzić dla Ciebie warunki po nadpłacie Emotikon: Szczęśliwy 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 3 z 3 (32 506 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy