Odpowiedz

Mieszkanie od ojca

Dzień dobry,
mieszkam obecnie w mieszkaniu rodzinnym. Moja mama zmarła kilkanaście lat temu, a ojciec sie wyprowadził do swojej drugiej żony.

Mam również brata i ojciec zadecydował ze mamy sie dogadać co do mieszkania. Dogadaliśmy się, że mam spłacić brata.

Jak teraz to ugryźć żeby było jak najlepiej i czy na taką spłatę dostanę kredyt w ING?

Nie wiem czy to prawda, ale coś słyszałem, ze cześć po mamie dzili sie na nas 3: ojca, brata i mnie.

To jak to teraz rozwiązać, mamy sie zrzec mieszkania na mojego brata a potem mam mieszkanie odkupić od brata za połowę? Nie wiem jak to ugryźć albo do kogo sie zgłosić? Proszę o poradę.
Odpowiedz
0 Lajków
Bezpiecznik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-05-2024
Wiadomość 1 z 3 (851 wyświetleń)

Re: Mieszkanie od ojca

W tej sprawie powinieneś się skontaktować z radcą prawnym, który wyjaśni Ci z jakich możliwości możesz skorzystać i wskaże, które rozwiązanie będzie najlepsze.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
540
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (777 wyświetleń)

Re.: Mieszkanie od ojca

Musi być przeprowadzony podział spadku po mamie, a później po ojcu jak już go zabraknie inaczej mieszkanie prawnie nie jest ani twoje ani barta.
Jeśli chcecie to załatwić za życia ojca to jedynie sadowy podział części mamy i ojciec przepisuje w darowiznie swoją część (1/2 + należna czesc po zonie) na Ciebie, a Ty notarialnie i przy pomocy prawnika spisujesz ugodę z bratem. Ważne żeby było to dobrze spisane.
Odpowiedz
0 Lajków
shoushetteee
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-05-2024
Wiadomość 3 z 3 (653 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Aktualizacje i aktualizacje. Ale czasami niepotrzebne.

Niedawno zmieniliście wygląd. Czcionka mniejsza. Ale żeby zrobić jakiś przelew to nie mieści się na ekranie "potwierdzenie" i trzeba przesuwać ekr

...

01-09-2024
Re.: powiadomienia na iPhonie

Apka ING na Iphonie
Ustawienia -> Aplikacja mobilna -> Powiadomienia na telefon (push) i tam sobie ustawiasz co chcesz.
Mam ustawione tylko konto główne. Karty odhaczone. I spokój Emotikon: Mrugający
A reklamy to nie wiem

...

01-09-2024
Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

To są jakieś jaja! Rozumiem jeszcze, gdy ktoś ma konta firmowe i niektóre transakcje mogą ale nie muszą być "podejrzane"

Ale zwykłych Kowalskich?

Jak się przejrzy ogólnie internet, to podobne akcje są n

...

01-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy