Odpowiedz

Kredyt hipoteczny

Mam pytanie odnośnie nowej oferty "jesienna wyprzedaż" w kredycie hipotecznym, warunkiem skorzystania z oferty są wpływy na konto min. 2 tysiące. Czy będziemy mogli z mężem skorzystać z oferty jeśli posiadamy oddzielne konta, na męża konto wpływa wynagrodzenie większe niż 2 tysiące, ale na moje nie?
Odpowiedz
0 Lajków
Kobieta
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
4
26-02-2020
Wiadomość 1 z 13 (8 469 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

Wpływ w kwocie minimum 2000 zł powinien być na to konto, z którego będziemy pobierali miesięczną ratę kredytu hipotecznego. Aby skorzystać z promocji, wystarczy przez minimum 3 pełne lata, od daty podpisania umowy kredytowej przekazywać wpływ, w kwocie minimum 2000 zł.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 13 (8 346 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

Dzień dobry, 

czy wymagane 2tys miesięcznych wpływów obejmuje tylko wynagrodzenie za umowę o pracę, czy brane są również wpływy np z ZUS, jesli zajdę w ciążę i z tego powodu będę na l4? Czy w razie, gdyby z jakiś powodów na konto wpłynęła niższa kwota od pracodawcy lub np stracę pracę, akceptowane są też wpływy z innego konta( np jeśli mąż w dzień moej wypłaty przeleje mi 2tys zł ) ? 

Odpowiedz
0 Lajków
ING_DP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
20-09-2020
Wiadomość 3 z 13 (8 203 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

@ING_DP

Obowiązkowe wpływy 2000zł na konto ING nie muszą oznaczać przelewu wynagrodzenia więc możesz dowolnie z innego banku przelewać kwotę w takiej wysokości raz w miesiącu i spełnisz wymóg zasilenia konta. Dlatego oferta ING jest tak dobra Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 13 (8 107 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

Dziękuję za odpowiedź mam jeszcze kilka pytań związanych z jesienną promocją dot regulaminu promocji https://www.ing.pl/_fileserver/item/lql97od

pkt 16 d) Czy jest to ubezpieczenie spłaty kredytu, a jeśli tak, to :
jaki jest koszt dla 1 a jaki dla 2 ubezpieczonych, ( otrzymałam symulację, gdzie jest mowa o 3 latach składek,co na wypadek, jeśli z jakiś względów go nie przedłużę, bo np zapomnę, bo wiadomo, warto mieć taką ochronę...)

Jak wygląda kwestia ubezpieczenia mieszkania? Posiadam symulację z kwota jaką zostanę obciążona, ale nie znam zakresu..

pkt 21.
Mam rozumieć, że chodzi o wycenę nieruchomości, wizytę na mieszkaniu w celu sprawdzenia postępów prac i dokumentację, aneksy itd ? Emotikon: Szczęśliwy

I jeszcze istotne, jak wygląda kwestia wcześniejszej spłaty kredytu, gdzieś mi się rzuciło w oczy, że jest mozliwa od początku, ale muszę się upewnić..
Odpowiedz
0 Lajków
ING_DP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
20-09-2020
Wiadomość 5 z 13 (8 050 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

I jeszcze jedno pytanie Emotikon: Mrugający czy wybór ubezpieczenia o większym zakresie (nie tylko od śmierci ) można liczyć też na obniżenie marzy kredytu?
Na przykład zamiast Ochronę Życia Plus z Aviva biorąc Bezpieczny Kredyt Prosta Ochrona z Nationale Nederlanden ?
Odpowiedz
0 Lajków
ING_DP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
20-09-2020
Wiadomość 6 z 13 (8 044 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

@ING_DP

Wybór ubezpieczenia w większym zakresie nie daje dodatkowych zniżek jeśli chodzi o obniżenie oprocentowania kredytu

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 7 z 13 (7 927 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]

@ING_DP

ad 1

- Koszt ubezpieczenia jest liczony procentowo od uruchomionej kwoty kredytu (nie od wartości mieszkania).

Wariant podstawowy 0,0096% x kwota udzielonego kredytu
Wariant rozszerzony 0,0228% x kwota udzielonego kredytu

https://www.ing.pl/indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-nieruchomosci-i-ruchomosci

 

Pamiętaj, że w umowie ubezpieczenia możesz wskazać wartość nieruchomości na wyższą kwotę niż kwota kredytu i ta wyższa kwota wartości domu będzie Ci brana pod uwagę do wypłaty ubezpieczenia, natomiast składka jest liczona od kwoty kredytu. Jest to duży plus tego ubezpieczenia.

 

Zakres ubezpieczeń możesz sprawdzić na stronie banku w sekcji ubezpieczeń (w sekcji ważne informacji > dokumenty)

https://www.ing.pl/indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania#wazne_informacje=2

 

Oczywiście mógłbyś do kredytu wykupić ubezpieczenie nieruchomości poza bankiem (być może nawet taniej), ale przy wykupie ubezpieczenia w banku wygodne jest to, że automatycznie pobierane masz składki z konta co miesiąc i nie musisz dosyłać co roku ubezpieczenia nieruchomości (z cesją praw) z zewnętrznej firmy.

 

- Przy udzieleniu kredytu otrzymałeś zapewne warunek utrzymania ubezpieczenia od spłaty kreduty spłaty w ciągu 3 lat i po tym okresie możesz z niego zrezygnować.

Koszt ubezpieczenia spłaty kredytu jest liczony procentowo od kwoty kredytu i dotyczy wszystkich kredytobiorców (nie możesz sobie dopisać kogoś extra) Ubezpieczenie w NN lub Aviva - pod linkiem poniżej znajdziesz procentowe stawki dla obu wariantów (podstawowy, rozszerzony)

https://www.ing.pl/indywidualni/ubezpieczenia/program-bezpieczny-kredyt

 

Gdy zrezygnujesz z ubezpieczenia to marża kreduty wzrośnie o określoną stawkę, bo zazwyczaj takie ubezpieczenie daja taką zniżkę. Poza utratą zniżki nie będziesz miał innych negatywnych skutków. Oczywiście należy pamiętać, że ubezpieczenie od spłaty kredytu to ubezpieczenie, które nie działa automatycznie gdy się straci pracę (a miał np: inne źródła dochodu lub pieniądze) i nawet gdybyś z niego skorzystał to ono działa tylko "przez chwilę" czyli nie jest tak, że przez np 25 lat będziesz miał spłacany kredyt itd.

 

ad 2

Wycena nieruchomości czyli przygotowanie operatu odbywa się przez zewnętrzną firmę. Jeśli nieruchomość jest dopiero budowana to rzeczoznawca sam odwiedzi budowę (jeśli jest ogólno dostępna) i porobi zdjęcia, ewentualnie będziesz musiał mu "zalatwić" wejście na budowę gdy stan zaawansowania nieruchomości jest np: wątpliwy. Rzeczoznawca w celu sprawdzenia postępów prac np: przy budowie domu może poprosić o dostęp do dziennika budowy.

 

Co do wcześniejszej spłaty kredytu to w ING bank obecnie można wcześniej spłacić kredyt (nawet po jego uruchomieniu) bez ponoszenia dodatkowych kosztów.Taki zapis będziesz miał w swojej umowie kredytowej - przy podpisywaniu umowy w każdej chwili zadać nurtujące Cie pytania, aby rozwiać Twoje wątpliwości. 

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 8 z 13 (7 923 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

Bardzo dziękuję za pomoc! Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
ING_DP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
20-09-2020
Wiadomość 9 z 13 (7 915 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

Witam, jest to pewna informacja, że dotyczy to wpływow nie tylko z wynagrodzenia? Doradca kredytowy poinformował mnie właśnie, że tylko wynagrodzenie wchodzi w gre.. 🤔
Odpowiedz
0 Lajków
ING_DP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
20-09-2020
Wiadomość 10 z 13 (7 868 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy