Odpowiedz

Kredyt hipoteczny

Dzień dobry,
Wniosek złożony 9.10, status cały czas 2 „Analizujemy dokumenty..”
Jak myślicie ile to jeszcze potrwa?
Z góry dziekuje za odpowiedz
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 1 z 16 (8 227 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Proszę o odpowiedz
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 2 z 16 (8 112 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Cześć

Niestety ale muszę cię zmartwić bo na decyzję wstępną bank ING ma 21 dni roboczych od momentu złożenia wniosku a cała procedura od złożenia wniosku do decyzji ostatecznej w ING trwa średnio około 3 miesiące chyba ze będziesz mieć szczęście i wniosek będzie kompletny i w pełni osiągniesz zdolność kredytową i spełnisz wszystkie warunki to decyzja będzie szybciej ale rzadko to się zdarza.


Jest klika podstawowych opcji decyzji:

Wstępna – nie jest wiążąca i może się zmienić w toku dalszego procedowania wniosku.

Warunkowa – ma charakter pozytywny, ale by stała się ostateczną, klient musi spełnić dodatkowe wymagania.

Ostateczna – jej postanowienia są ważne przez określony czas i na jej podstawie jest zawierana umowa.

Negatywna – oznacza odmowę udzielenia kredytu.

Pozytywna – oznacza zgodę na udzielenie finansowania.

Jeśli moja odpowiedz Ci pomogła proszę o Like pomoże mi to się rozwijać 😄
K_S
K_S
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
53
14
11-09-2018
Wiadomość 3 z 16 (8 071 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]
Na.jakiej podstawie piszesz o średnim czasie E2E rozpatrywania wniosku

"cała procedura od złożenia wniosku do decyzji ostatecznej w ING trwa średnio około 3 miesiące"

Myślę, że nie masz dostępu do SLA/KPI żeby takie twierdzenie przedstawiać.

Obecne czasy rozpatrywania wniosków oraz długość danego etwpu podaje bank tutaj:
https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

Gdybyś napisał o najdłuższych czasach oczekiwania na zakończenie czasu rozpatrywania wniosku to i tak musiałbyś pisać o sporadycznym przypadku, a nie o średniej Emotikon: Mrugający no chyba, że liczysz ją na podstawie swoich wniosków, a nie wniosków w danym oddziale czy też całym pionie kredytowym.

@Juleczka1
Do 14 dni roboczych od dziś dostaniesz decyzję finalną. Chyba, że bank poprosi o jakieś trudne do uzyskania przez Ciebie dokumenty to ten czas się wydłuży o tyle dni ile zajmie Ci ich dostarczenie do banki. Potwierdź proszę potem tu na forum, żeby rozwiać pewne wątpliwości.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 16 (8 053 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@m365 złożyłam wszystkie dokumenty oprócz operatu 9 października. Czy uważasz, ze decyzje wstępna dostanę w tym tygodniu? Nie ukrywam, ze bardzo mi zależy.
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 5 z 16 (7 898 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@Juleczka1
A kiedy złożony był operat. Myślę, że w przyszłym tygodniu otrzymasz decyzję ostateczną, jeśli bank nie poprosi o dodatkowe dokumenty
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 6 z 16 (7 854 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Czekam na decyzje wstępna póki co. Operat zostanie złożony po wydaniu takiej decyzji.
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 7 z 16 (7 826 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@Juleczka1 

Dokumenty złożyłaś 9.10, ale zostały one przyjęte z tego o piszesz 19.10.

Na dziś dzień bank analizuje wnioski zarejestrowane 15/16.10 więc jeszcze wnioski z 19.10 nie są "dotykane".

Załóżmy, że za 3 dni analityk będzie badał wnioski z 19.10 więc od tej daty dopiero (załóżmy będzie to 30.10) powinnaś liczyć max czas otrzymania analizy wstępnej czyli 6-8 dni roboczych. Idąc tym tokiem liczenia decyzję wstępną otrzymasz między 7-11.11 lub wcześniej.

 

https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy 

Tu masz podawane daty kiedy dane wnioski są przetwarzana (polecam otworzyć link na komputerze, bo wersja mobilna nie zawsze wyświetla wszystkie 3 kafelki z czasami tj:

Do procesu przyjmujemy dziś wnioski/uzupełnienia, które wpłynęły do ArchiDoc w dniu:
23 październik

nformacje wstępne wydajemy dla wniosków, których status zmienił się na "analiza dokumentów" w dniu:
15/16 październik

Decyzje ostateczne wydajemy dla wniosków, których status zmienił się na "oczekiwanie na decyzję ostateczną" w dniu:
22/23 październik

 

ps. nie mogłem edytować wcześniejszego postu stąd odpisałem ponownie

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 8 z 16 (7 798 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@m365
Ale to jeszcze długi proces będzie, sądziłam, ze 30.10 będzie już decyzja.
Nie rozumiem dlaczego banki twierdzą, ze decyzja wstępna będzie do 1.5 tygodnia.
Z tego wszystkiego wynik ze cały proces kredytu będzie trwał ok 2.5 miesiąca..
Odpowiedz
0 Lajków
Juleczka1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
22-10-2020
Wiadomość 9 z 16 (7 683 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

@Juleczka1

Do środy zapewne zmieni się status wniosku (śledź go sama lub pytaj doradce/infolinie). Zleć operat przez bank (o ile nie masz swojego) i według mnie najpóźniej do końca listopada będziesz mieć finalną decyzję

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 10 z 16 (7 573 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy