Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny ustawa o kredycie hipotecznym.

Witam, złożyłem wniosek 18 dni temu, wniosek jest kompletny z operatem szacunkowym nieruchomości. Do tej pory jest analizowany więc proszę mi odpowiedzieć w jaki sposób chcecie Państwo wywiązać się z obowiązku ustawowym "Ustawie o kredycie hipotecznym z dn. 23 marca 2017 r." aby w ciągu 21 dni przedstawić mi decyzję kredytową w sprawie kredytu hipotecznego. Jeżeli nie otrzymam decyzji w ciągu następnych 4 dni to nie wywiążecie się z ustawy i co dalej bo przecież będzie złamane prawo.

Pozdrawiam Robert.

Robert5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
10-06-2021
Wiadomość 1 z 7 (3 267 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny ustawa o kredycie hipotecznym.

@Robert5 tutaj trudno jest nam się odnieść jednoznacznie do informacji, o których piszesz.
Jeżeli wniosek składałeś u pośrednika skontaktuj się z nim, żeby dopytać o termin rozpatrzenia Twojego wniosku. Jeżeli wniosek składałeś u nas w banku, zadzwoń do nas - 32 357 00 57. Specjaliści kredytowi pracują w dni robocze od 8:00 do 20:00 i w soboty od 8:00 do 16:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 7 (3 191 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny ustawa o kredycie hipotecznym.

Witam, rozmawiałem z doradcą przed napisaniem tego postu i wszystko jest ok, wszystkie dokumenty są złożone nie ma w nich braków formalnych i także z banku nie ma żadnej wiadomości o jakiś niedociągnięciach. Doradca też jest zdziwiony że czekamy tyle ale powiedział że to jest ING i tak się może zdążyć więc zobaczymy za 3 dni kiedy minie termin 21 dni i co dalej. Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Robert5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
10-06-2021
Wiadomość 3 z 7 (3 175 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny ustawa o kredycie hipotecznym.

Mnie mija jutro 21 dni. Wniosek złożony od razu z operatem. Nie liczę na decyzję w dniu jutrzejszym, nie jestem naiwna. To co się od***ziela teraz z terminami to jest jakaś paranoja. Natomiast zaczynam się bać, że informacje, które Państwo podajecie o czasie kredytowania, np. że dziś są wydawane decyzję wstępne dla wniosków, które są analizowane od 18 mają, są nic nie warte. Na forum roi się od informacji o wcześniejszym przejściu na etap analizy, a decyzji dalej nie ma. Jak to jest? Przecież idzie oszaleć czekając na jakiekolwiek informacje od Was, bez pewności kiedy one w ogóle nadejdą. Ja rozumiem, że jestescie wręcz zasypani wnioskami, ale nie rozumiem, dlaczego nie jesteście w stanie zadziałać zgodnie z wymogami dzisiejszego rynku. Może trzeba więcej analityków zatrudnić? To jest niepowazne.
Odpowiedz
0 Lajków
Demetria
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
1
22-06-2021
Wiadomość 4 z 7 (2 882 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny ustawa o kredycie hipotecznym.

Witaj, ja już nie liczę na ten kredyt złożyłem wniosek w PKO BP i po 11 dniach otrzymałem pozytywną decyzję. Rezygnuje z usług ING przechodzę do PKO choć przez kilka dekad byłem w tym pseudo Banku i zawsze miałem kilkadziesiąt lub ponad 100tyś. na kontach i tak mnie traktują. Ale ja złoże jeszcze oficjalne pismo czemu nie mam odpowiedzi zgodnie z ustawą i sprawę skieruje dalej do wyjaśnienia bo mogłem stracić zadatek w wysokości 18 000zł. Pozdrawiam

Robert5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
10-06-2021
Wiadomość 5 z 7 (2 872 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ustawa o kredycie hipotecznym.

to ING to porazka, wniosek zlozylem przez doradce kredytowego 27 kwietnia 2021, dwa tygodnie temu kazali doslac dokumenty, dzisiaj sprawdzam status ze znowu chca dokumenty, chociaz juz bylo napisane ze maja wszystkie i bedzie podjeta decyzja. Dzisiaj zostana wyslane dodatkowe dokumenty i jeszcze kazano mi podpisac, "ze oswiadczam ze rozpoczecie 21 dniowego terminu na podjecie decyzji kredytowej rozpocznie sie w dni przyjecia tego oswiadczenia...." to jest jakas kpina.... Dodam tylko ze dom z rynku wtornego, bez zadnych zaleglosci wklad wlasny ok 40% kredytu... ING nie polecam, nigdy wiecej.....

19rolo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
08-06-2021
Wiadomość 6 z 7 (2 852 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny ustawa o kredycie hipotecznym.

Też sobie odpuszczę. Czekam już 40 dni roboczych na wstępną decyzję. Kpina.
Dzięki za info, że w innych bankach jest lepiej. Trzeba to rozgłaszać, może wreszcie rynek ich zweryfikuje, jak się zacznie odpływ klientów.
Joko1984
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
22-06-2021
Wiadomość 7 z 7 (2 686 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy