Odpowiedz

Kredyt hipoteczny - ubezpieczenie

Chcemy z mężem wziąć kredyt hipoteczny, a mamy rozdzielność majątkową oraz dzieci z poprzednich zwiazków.
Budujemy dom na współwłasnosć po 50%.
Co w przypadku śmierci jednego z kredytobiorców z kredytem? Przy kredycie na pewno jest obowiązkowe ubezpieczenie, ale czy to ubezpieczenie dotyczy wszystkich kredytobiorców? Czy kredyt zostaje spłacony z ubezpieczenia po śmierci jednego kredytobiorcy w całości czy w części?
Odpowiedz
0 Lajków
IwoSpa12
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-10-2022
Wiadomość 1 z 2 (2 157 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - ubezpieczenie

Ubezpieczenie dotyczy osoby, która je wykupuje. Gdy dojdzie do jej śmierci, kredyt zostanie w całości spłacony przez ubezpieczyciela. Jeśli umrze drugi kredytobiorca, który nie był ubezpieczony, kredyt będzie spłacany przez żyjącego kredytobiorcę. Oczywiście jest możliwość ubezpieczenia obu kredytobiorców. Składka jest wtedy liczona podwójnie, ale daje to całkowitą ochronę na wypadek śmierci.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (2 119 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy