Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

Czy przy budowie domu wg kosztorysu kwota X (np. 50 tys.) przeznaczona na wykonczenie zostanie wyplacona z druga transza?

I co jesli po wyplacie tej kwoty budowa domu zatrzyma sie na stanie developerskim bez wykonczenia? Czy kwote X trzeba bedzie zwrocic czy wykonczyc dom zgodnie z kosztorysem?

Pytanie dotyczy sytuacji gdzie z roznych powodow po otrzymaniu kredytu zmienila sie decyzja inwestora co do realizacji stanu domu i jego ewentualnej odsprzedazy w innym stanie niz zadeklarowny w kosztorysie.

Dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedz
0 Lajków
Sderr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-10-2018
Wiadomość 1 z 3 (4 146 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

[ Edytowane ]

Nieruchomość musi być doprowadzona minimum do stanu deweloperskiego (musi mieć odbiór budowlany). Nieruchomość musi być doprowadzona do takiego stanu jaki zakłada kosztorys oraz informacja na wniosku kredytowym.

Jeśli są dwie transze, to potrzebne jest udokumentowanie, że prace z pierwszej zostały wykonane aby uruchomić kolejną cześć.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (4 070 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

W przypadku, gdyby w trakcie Inwestycji Inwestor zmienił plan działania i postanowił sprzedać nieruchomość to:

1). Przy sprzedaży - Kupujący będzie musiał spłacić aktualne zadłużenie w Banku - nadwyżkę przelewa na konto Sprzedającego (aktualnego Inwestora)

Bank po Spłacie Zadłużenia wystawia dokumenty niezbędne do wykreślenia Hipoteki.

 

2). Następnie Nowy Właściciel przepisuje pozwolenie na Budowę na siebie i może dokończyć proces Budowlany.

 

****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

W razie dodatkowych pytań jestem do Twojej dyspozycji.

Odpowiedz
0 Lajków
Nestor
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
19-11-2018
Wiadomość 3 z 3 (3 730 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zabranie pieniędzy przez bankomat.

Dobrze, będę się kontaktować jutro z Państwem, jak wygląda sprawa. Mam nadzieję, że w ciągu 24h te pieniądze zostaną zwrócone na konto. Z tego co wiem np. w banku PKO takie sytuacje rozwiązywane są w ...

22-01-2026
Re: Zabranie pieniędzy przez bankomat.

Dzień dobry,
rozumiem, że jest to dla Ciebie ważna sprawa. Przekazałam prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojej reklamacji.

22-01-2026
Zabranie pieniędzy przez bankomat.

Dzień dobry,

zwracam się z ogromną prośbą o pilne, priorytetowe zajęcie się moją sprawą. W dniu 22.01.2026 wpłaciłem 30 000 zł we wpłatomacie ING. Podczas operacji nastąpiła awaria urządzenia – pojawił

...

22-01-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy