Odpowiedz
Highlighted

Kredyt hipoteczny a wkład własny

Witam,

Mam dwa pytania:

1. Jeżeli chcę kupić mieszkanie spółdzielcze za 200 tys zł to potrzebuje 40 tys zł wkładu własnego, ale jak liczyć gdybym chciał dodatkowo np: 40 tys zł na remont?. Muszę liczyć wkład własny od 240 tys zł?.

2. Mam działkę z projektem i wydaną decyzje na budowę. Potrzebuje 300 tys zł kredytu na budowę. Czy bank przelicza wartość działki do wkładu własnego?, jeżeli tak to co w sytuacji jak wartość działki zostanie wyceniona na mniej niż wymagane 20%?, trzeba dopłacić różnicę?, czy bank wypłaca kredyt pomniejszony o kwotę z różnicy np: 300 tys zł>20 %= 60 tys zł  wartość działki 30 tys zł to bank wypłaci 270 tys zł?.

pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
32
1
02-09-2017
Wiadomość 1 z 2 (830 wyświetleń)
Highlighted

Re: Kredyt hipoteczny a wkład własny

Miło mi czytać, że nasza oferta Cię zainteresowała Emotikon: Szczęśliwy Już odpowiadam na Twoje pytania.

1. Tak, 20% wkładu własnego będziemy liczyli od łącznej kwoty kredytu. W Twoim przypadku będzie to 240 000 zł.
2. Działka może być wkładem własnym. Jeśli przy wycenie okaże się, że jej wartość nie stanowi 20% na różnicę powinieneś wykonać prace budowlane z własnych pieniędzy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
215
65
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (767 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zwrot prowizji

Witaj, jeśli spłaciłaś kredyt przed czasem to jak najbardziej należy Ci się zwrot. Napisz do mnie na maila, a pomogę Ci rozwiązać sprawę sylwia.graban@lexfinancetrust.pl

08-07-2020
Epidemia a blokada w udzielaniu kredytów

Przyznam szczerze, że się zawiodłam na banku. 5 lat temu otrzymaliśmy kredyt hipoteczny w ING. Mąż prowadzi działalność na ryczałcie, a ja mam umowę o prace na pełny etat+ 3 umowy zlecenia. W czerwcu

...

08-07-2020
Re: wcześniejsza spłata pożyczki

Do kwoty, którą nadpłaciłaś wliczyliśmy już faktyczne odsetki, które powinnaś pokryć. Nie pobieramy ich do przodu. 
Jeśli przy pożyczce miałaś prowizję, to zwrócimy ją proporcjonalnie do okresu spłaty

...

08-07-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy