Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a księga wieczysta

Dzień dobry,

mam w Państwa Banku kredyt hipoteczny. Kilka dni temu otrzymałem list z prośbą o dostarczenie wymaganych dokumentów:

"Czego potrzebujemy: wpisania ING BANKU ŚLĄSKIEGO na pierwszym miejscu w księdze wieczystej nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu".

 

Myślałem, że wszystkie formalności załatwił już za mnie notariusz.

Jaki rodzaj dokumentu powinienem dostarczyć? Czy wypis z księgi wieczystej?

W rzeczonej księdze w Dziale IV widnieje ING BANK ŚLĄSKI jako wierzyciel hipoteczny, a dokumentem będącym podstawą wpisu jest UMOWA SPRZEDAŻY LOKALU MIESZKALNEGO ORAZ OŚWIADCZENIE O USTANOWIENIU HIPOTEKI.

Natomiast w Dziale II kw w rubrycie "WŁAŚCICIELE" jestem wpisany ja oraz małżonka. Czy to odpowiednio uzupełniona księga?

Bardzo proszę o określenie jaki dokładnie rodzaj dokumentu powinienem dostarczyć albo jakie czynności podjąć.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Dawid

Odpowiedz
0 Lajków
dp
dp
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
28-06-2016
Wiadomość 1 z 3 (12 161 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a księga wieczysta

Standardowo takim dokumentem jest zawiadomienie z sądu, które powinieneś otrzymać z informacją, że nasz bank został wpisany w dziale IV księgi wieczystej. W tej chwili wystarczające również będzie, jeżeli zadzwonisz na infolinię banku pod numer 32 3570057 i podasz  numer księgi wieczystej. Elektronicznie sami potwierdzimy czy wpis jest zrobiony.

DariuszK
Były moderator
Były moderator icon
28
5
25-03-2016
Wiadomość 2 z 3 (12 102 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a księga wieczysta

Odwiedziłem dzisiaj oddział Banku z zawiadomieniem, które otrzymałem z sądu. Niestety pracownica Banku poinformowała mnie, że zawiadomienie jest niewystarczające i powinienem "przynieść księgę wieczystą" Emotikon: Szczęśliwy

 

Jutro spróbuję w oddziale w Katowicach, a jak i tam się nie uda, to skorzystam z numery infolinii. Dziękuję za pomocEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
dp
dp
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
28-06-2016
Wiadomość 3 z 3 (12 089 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Mniej więcej od tygodnia prawidłowo działa uzupełnianie pól logowania za pomocą Bitwardena. Nie wiem co prawda kto faktycznie to rozwiązał (Bitwarden czy ING), jednak jeżeli to zmiana po stronie banku

...

13-05-2026
Re: BLIK nie działa po jednej nieudanej próbie

Nie będę wam za darmo pomagał w debugowaniu błędu. Scenariusz znacie. Problem występuje zawsze w opisanej sytuacji, od co najmniej kliku tygodni. Możecie go naprawić, albo mieć klienta gdzieś i to ola

...

13-05-2026
Re: BLIK nie działa po jednej nieudanej próbie

Ta sytuacja wymaga sprawdzenia. Prosimy o kontakt na czacie w Moim ING oraz o przekazanie dokładnej daty i godziny wystąpienia problemu. 

13-05-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy