Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a jdg

Witam,

mam kredyt hipoteczny na lokal mieszkalny jako osoba fizyczna.

Proszę o informację czy jest możliwość wniesienia tego lokalu mieszkalnego do nowej firmy (jednoosobowa działalność gospodarcza) wraz z przeniesieniem tego kredytu do tej firmy?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
kobitka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
15-04-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 972 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a jdg

[ Edytowane ]

Nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie dla banku może być wykorzystana do zarejestrowania pod tym adresem działalności gospodarczej. Natomiast jeśli będzie tam wykonywana działalność gospodarcza to powierzchnia komercyjna nie może przekroczyć 30% powierzchni całkowitej nieruchomości. Nie ma możliwości przeniesienia kredytu hipotecznego pod działalność gospodarczą.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 905 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wniosek o Wakacje kredytowe

Witam,

 

Niedawno krążyła informacja mówiąca o tym, że od 1 maja będzie można składać wnioski o wakacje kredytowe. Czy można już to robić, bo nie mogę znaleźć żadnej tego typu zakładki w aplikacji mobil

...

04-05-2024
Revolut

Witam!
Niedawno złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny, który został odrzucony, ponieważ moja pensja trafia do Revolut. Doradca powiedział, że to jakieś wewnętrzne regulacje. Czy to prawda? A jeśli tak, ...

02-05-2024
Re: Wakacje kredytowe

Czekamy na podpisanie ustawy o tzw. "wakacjach kredytowych" przez Prezydenta. Dopiero kiedy będzie ona zatwierdzona i dostaniemy wytyczne, będziemy mogli odpowiadać na takie pytania. 

02-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy