Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt a prawomocne pozwolenie na budowę

[ Edytowane ]

Czy bank udzieli kredytu i spisze umowe kredytowa na Budowe domu gdy pozwolenie na budowe nie jest prawomocne?
I opcja ze bank wyplaci warunkowo transze dopiero kiedy decyzja sie uprawomocni?

Odpowiedz
0 Lajków
Necyk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
26-02-2020
Wiadomość 1 z 4 (3 089 wyświetleń)

Re: Kredyt a prawomocne pozwolenie na buxowe

Do wydania ostatecznej decyzji kredytowej potrzebujemy prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę.

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 4 (3 040 wyświetleń)

Re: Kredyt a prawomocne pozwolenie na buxowe

26.03.2020 otrzymałem decyzję pozytywną pozwolenia na budowę, a wczoraj dzwoniąc do starostwa dowiedziałem się że nie uprawomocniają decyzji ze względu na epidemie i powołują się na art. 15 zzs. Wychodzi na to że do końca epidemii nikt nie dostanie prawomocnego pozwolenia. Czy bank wypowiedział się na takie przypadki ? Zapewne jestem jednym z wielu tysięcy osób w podobnej sytuacji.

Odpowiedz
0 Lajków
flow45
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
21-04-2020
Wiadomość 3 z 4 (2 915 wyświetleń)

Re: Kredyt a prawomocne pozwolenie na buxowe

[ Edytowane ]

Nie słyszeliśmy o podobnych ustaleniach😔

Żebyśmy mogli wydać decyzję ostateczną- konieczne jest prawomocne pozwolenie na budowę potwierdzone pieczęcią przez starostwo. 

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 4 z 4 (2 851 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy