Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt Hipoteczny- zakup drugiej nieruchomości

Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące zakupu drugiej nieruchomości. 1,5 roku temu wzięłam kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Wartość mieszkania została wyceniona na 245 tys. zł, a mieszkanie kupiliśmy finalnie za 229 tys. zł. Kredyt wzięliśmy na kwotę 184 tys. zł, czyli wpłaciliśmy w gotówce 20% kwoty zakupu nieruchomości, Mieszkanie było wówczas w stanie deweloperskim. W tej chwili jest ono kompletnie wyremontowane i wykończone- oczywiście z własnych środków.

Chciałabym zakupić drugą nieruchomość (na wynajem) za kwotę 180 tys. zł, ale problem polega na tym, że nie posiadam pieniędzy na wkład własny. Czy jest możliwość, aby ponownie przeliczyć wartość posiadanej nieruchomości i zakładając, że wzrosła ona o jakieś 60-70 tys. zł, móc wnioskować o drugi kredyt na zakup nieruchomości? Czy różnica pomiędzy pierwszą wyceną, a drugą mogłaby stanowić "wkład własny" dla banku?

Pozdrawiam!

Odpowiedz
0 Lajków
Luna
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-08-2017
Wiadomość 1 z 2 (4 424 wyświetleń)

Re: Kredyt Hipoteczny- zakup drugiej nieruchomości

Inna nieruchomość i różnica w wycenie nieruchomości z dnia zakupu/ po remoncie nie zmoże zastąpić wkładu własnego. Wymagamy 20% wkładu własnego na zakup nieruchomości.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
457
104
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (4 373 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - dochód z działalności

Jeśli działalność została zamknięta to nie bierze się jej pod uwagę przy składaniu wniosku, jeśli działalność jest teraz zawieszona, to bierze się pod uwagę dochód wykazany w zeznaniu rocznym za 2021

...

03-02-2023
Płatność za autostrady w aplikacji

Dlaczego w aplikacji nie mogę opłacić przejazdu za wszystkie odcinki autostrad, które obsługuje Autopay?

Przecież te dwa odcinki autostrad, które są już dostępne obsługujecie za pomocą Autopay? Dlaczeg

...

03-02-2023
Re: Złe długi jak sobie radzicie?

W celu uzupełnienia ulgi za złe długi w JPK_V7, należy przy tworzeniu JPK wybrać Opcje > Utwórz > Utwórz wykorzystując formularz. 
Na formularzy należy zaznaczyć Podatek naliczony - do odliczenia > Zaw

...

03-02-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy