Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Jaka punktacja w BIK dla wniosków pozytywnych a negatywnych?

Witam wszystkich pozytywnych i negatywnych jaka mieliście punktację w BIK ? Ja mam dobrą tzn 72 pk i w banku bnp mam negatywną że za niski scoring wydawało miś je że mam ok do skali bdb brakuje mi 2p a do najwyższej 8pk nie wiem jak to widzi ing. W nich ostatnia nadzieja. Może ktoś sobie sprawdziłal ile miał z osób pozytywnych i negatywnych.
Odpowiedz
0 Lajków
Joybook
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
09-01-2021
Wiadomość 1 z 8 (20 622 wyświetleń)

Re.: Jaka punktacja w BIK dla wniosków pozytywnych a negatywnych?

Dodam że składałem wniosek bez małżonki ( rozdzielczość) nie wiem czy to ma znacznie w z punktami w BIK.
Odpowiedz
0 Lajków
Joybook
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
09-01-2021
Wiadomość 2 z 8 (20 617 wyświetleń)

Re.: Jaka punktacja w BIK dla wniosków pozytywnych a negatywnych?

72 punkty to bardzo niski skoring w kwestii kredytu hipotecznego. Generalnie srednia dla polski to bodaj 79 i taka gwarantuje praktycznie na pewno uzyskanie kredytu. Podejrzewam że miales kilka opóźnień w spłacie, jak bedziesz analizowal raport szczegółowy zobacz jakie masz oceny poszczególnych zobowiązań, dużo ocen żółtych i choćby jedna czerwona w ostatnich 5 latach praktycznie eliminuje cię, w kwestii kredytu hipotecznego
Odpowiedz
0 Lajków
Deatherock
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
3
19-01-2018
Wiadomość 3 z 8 (20 503 wyświetleń)

Re.: Jaka punktacja w BIK dla wniosków pozytywnych a negatywnych?

Nie ma znaczenia czy skladasz wniosek sam czy z kims innym, scorring bik to kryterium indywidualne dla kazdego kredytobiorcy.
Odpowiedz
0 Lajków
Deatherock
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
3
19-01-2018
Wiadomość 4 z 8 (20 502 wyświetleń)

Re.: Jaka punktacja w BIK dla wniosków pozytywnych a negatywnych?

Nie wierzę w te durne odpowiedzi.

Po pierwsze, żaden bank nie powie Ci że masz słaby scoring BIK. Może Ci jedynie powiedzieć, że masz słaby scoring ogolnie (odnosząc się do wewnętrznych praktyk banku), ale nie ma to nic wspólnego z bikiem.

Bzdura jsst, że scoring BIK jest potrzebny w kredycie hipotecznym. Ważna jest historia, a konkretnie czy nie było opóźnień w wpłatach.

Dostałem pozytywna odpowiedź na milionowy kredyt hipoteczny w 4 bankach, na zero punktów w BIK bez historii.

Więc przestańcie durnoty pisać.
johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
12
12-11-2020
Wiadomość 5 z 8 (20 448 wyświetleń)

Re.: Jaka punktacja w BIK dla wniosków pozytywnych a negatywnych?

@Deatherock

72 to nie jest "bardzo niski skoring" i wcale nie musi wynikać z opóźnień w spłacie, a bardziej z niekorzystania z instrumentów kredytowych, za co nie dostaje się punktów dodatnich lub kilku zapytań kredytowych w ostatnich 12 miesiącach, za co dostaje się punkty ujemne. Sam skoring na poziomie ~70 w BIK nie jest żadną przeszkodą w otrzymaniu kredytu w ING, tak, jak w większości banków.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 6 z 8 (20 379 wyświetleń)

Re.: Jaka punktacja w BIK dla wniosków pozytywnych a negatywnych?

Tak dokładnie mam brak żadnych opóźnień tylko 2 karty kozystane sporadycznie bo czytałem że nie można do końca korzystać oraz tylko jeden kredyt spłacony bo nie potrzebowałem mimo wszytko bank bnp uznał że 72p to jednak za mało.
Odpowiedz
0 Lajków
Joybook
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
09-01-2021
Wiadomość 7 z 8 (20 332 wyświetleń)

Re.: Jaka punktacja w BIK dla wniosków pozytywnych a negatywnych?

Nie rozumiesz, problem jest w czymś innym niż BIK. Żaden bank nie powie Ci że problem leży w BIK, tylko za niski scoring, a to się ma nijak do Biku.
Odpowiedz
0 Lajków
johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
12
12-11-2020
Wiadomość 8 z 8 (20 259 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy