Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Jak powinna wyglądać decyzja kredytowa Banku negatywna

Dzień dobry,

Sprzedałam mieszkanie z zastrzeżeniem w umowie, że jeśli Nabywca otrzyma 3 odmowne decyzje z trzech Banków, będzie mógł odstąpić od umowy bezkosztowo. Dzisiaj te 3 odmowne decyzje otrzymałam, ale ta z ING rożni się znacznie od pozostałych:

1. Nie jest do papier firmowy

2. Treść również budzi moje wątpliwości

"Informuję, że w związku z zapytaniem o kredyt hipoteczny  na zakup lokalu mieszkalnego (tu adres), Bank, zgodnie z procedurami obowiązującymi na dzień złożenia niniejszego zapytania, nie udzieli Państwu kredytowania.

Pismo wydaje się na prośbę Klienta."

Pieczątka i podpis Specjalisty.

 

Jak mogę zweryfikować, czy tak faktycznie wygląda odmowna decyzja w sprawie udzielenia kredytu?

Moje zainteresowanie budzi zarówno brak papieru firmowego, jak i sformułowanie "zapytanie o kredyt" oraz brak tytułu pisma.

Czy możliwe jest, że Bank wydał taki dokument tylko po przedstawieniu przez potencjalnych Kredytobiorców ustnej informacji na temat zdolności. 

Proszę o pomoc

Odpowiedz
0 Lajków
JustynaSSS
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-09-2020
Wiadomość 1 z 2 (2 256 wyświetleń)

Re: Jak powinna wyglądać decyzja kredytowa Banku negatywna

Informację o decyzji kredytowej wysyłamy mejlem, na wskazany we wniosku adres. Klient otrzymuje je w formacie PDF. Tytułem dokumentu jest "Informacja o decyzji negatywnej". W lewym rogu widnieje logo lwa oraz napis ING. W treści wpisujemy również dane banku: ING Bank Śląskim S.A. z siedzibą w Katowicach, przy ul. Sokolskiej 34, 40-086 Katowice, wpisanym do Rejestru Przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym Katowice - Wschód Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, o kapitale zakładowym w kwocie 130 100 000,00 zł oraz kapitale wpłaconym w kwocie 130 100 000,00 zł, NIP 634-013-54-75, o międzynarodowym kodzie identyfikacyjnym w systemie SWIFT (BIC) – INGBPLPW i adresie poczty elektronicznej: info@ingbank.pl, podlegającym nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, z siedzibą w Warszawie, Plac Powstańców Warszawy 1, zwany dalej Bankiem informuje (zgodnie z art. 24 ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami), że odmawia udzielenia kredytu hipotecznego. Kolejne informacje to dane kredytobiorców oraz powód odmowy.

 


 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 203 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Trzymam za Was kciuki.

25-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Na szczęście nie, z innego banku mamy już dawno odpowiedź, ale różnica w racie jest dość znacząca :/ dlatego się jeszcze łudzimy

25-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Złożyliście wniosek tylko do jednego banku?

25-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy