Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Historia mojego wniosku - kilka uwag i porad

[ Edytowane ]

Cześć, jako że długo czekałem w niepewności na decyzję o przyznanie kredytu, podzielę się z Wami kilkoma uwagami, gdyż bardzo często pojawiały się one na tym forum.

 

1. Składanie wniosku - miejcie przy sobie wszystkie dokumenty jakie tylko przychodzą Wam do głowy. Byłem np. w trakcie zwalniania księgi wieczystej z wpisu innego banku. Zażyczono sobie kopię wniosku z sądu oraz potwierdzenie przelewy / opłaty (!). Kolejny przykład: wydruk z PUE ZUS z historią przelewów składek ZUS przed pracodawcę (!). Na pewno przyda się mieć Profil Zaufany, bo dzięki niemu udało mi się wcześniej mieć nieoczekiwane dokumenty :-)

 

2. Termin - niech Was nie zmylą zapewnienie doradcy o szybkim rozpatrzeniu. "Może uda się przyspieszyć", "Powinno być wcześniej". Nie, nie będzie. W naszym przypadku zapewniano nas, że decyzja wstępna będzie "do 3 tygodni", było 5.

Ostateczną wyrocznią są informacje dla partnerów: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

 

3. Podczas procesowania wniosku są potrzebne dokumenty, o których doradca kompletnie nie wspomina, chodzi o:

- wypis i wyrys z rejestru gruntów (potrzebne do operatu szacunkowego)

- kopia (!) wniosku o pozwolenie na budowę lub braku przeciwwskazań do budowy, jeśli na zgłoszenie (po co im to skoro mają efekt końcowy tego wniosku, czyli samo pozwolenie - nie wiem xD)

W obu przypadkach musiałem zwalniać się z pracy i jechać do starostwa po ww. papiery, a mogłem to dużo wcześniej załatwić i nie tracić czasu.

 

Podsumowując, przede wszystkich uzbrojcie się w cierpliwość - 7-8 tygodni do decyzji ostatecznej, plus 1-2 tygodnie do wypłaty pierwszej transzy - to są realne terminy, a nie te o których mówi doradca. Nam mydlono oczy, "Jeszcze kilka dni", "Już za chwilę", "W tym tygodniu powinno być".

Oczywiście niektórym osobom nie robi to problemów, ale dla kogoś komu zależy na czasie - już tak.

 

Pozdrawiam i życzę samych pozytywnych informacji :-)

kozik_wnb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
17-12-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 719 wyświetleń)

Re.: Historia mojego wniosku - kilka uwag i porad

Dorzuciłabym, żeby być w stałym kontakcie ze swoim doradcą, jako osobą, która może mieć nieco więcej informacji. Status na stronie -> OK, ale to doradca miał informację, że jeszcze coś i jeszcze coś. Nie przyspieszy to samego procesu, ale zapobiegnie opóźnieniom z naszej strony.

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 700 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy