Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku

Dzień dobry. Mam pytanie o dokumenty złożenia wniosku. Na swojej stronie w przypadku działki podjecie Państwo, że potrzebne są następujące dokumenty:

1) Odpis z Księgi Wieczystej prowadzonej dla Nieruchomości lub odpis z Księgi Wieczystej nieruchomości, z której Nieruchomość będzie wyodrębniona (wraz z prawomocną decyzją podziałową jeśli podział nieujawniony w Księdze Wieczystej

2) Akt notarialny sprzedaży lub umowa przedwstępna sprzedaży, ważne pełnomocnictwa - jeśli występuj

3) Umowa/y darowizny - jeśli była/y podstawą nabycia nieruchomośc

4) W przypadku obciążenia nieruchomości zbywcy hipoteką - informacja z banku kredytującego o wysokości salda do spłaty zobowiązania zabezpieczonego hipotek

5)Dokument potwierdzający przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną tj. Informacja/zaświadczenie o przeznaczeniu w aktualnym planie zagospodarowania przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu potwierdzająca możliwość realizacji na działce zabudowy mieszkaniowej jednorodzinne

6) Wypis z ewidencji gruntów i kopia mapy ewidencyjnej.

 

 

W związku z tym mam pytani odnoście pkt 1, 5, 6

 

Ad1. Czy musi być to oryginał? To znaczy, czy można skorzystać z przeglądu internetowego, czy muszę wypełniać wniosek i go opłacić. Czy moze być to wniosek wydrukowany przeze mnie, czy musi byc ten przysłany pocztą?

 

Ad5. Na internecie są dostępne plany zagospodarowania przestrzennego. Czy takie cos wystarczy, czy muszę iść do UM i znowu płacić za wniosek, żeby dostać to co za darmo dostępne jest na ich stronie www?

 

Ad6. To samo jak 5, są dostępne takie mapy online, czy mimo to muszę płacić, wypełnić i czekać na wniosek?

Odpowiedz
0 Lajków
karmazun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
10-01-2017
Wiadomość 1 z 2 (6 002 wyświetleń)

Re.: Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku

Odnosząc się do wskazanych dokumentów:

Odpis z księgi wieczystej - wystarczy, że podany będzie numer księgi wieczystej, ponieważ możemy pobrać sobie wersję elektroniczną księgi wieczystej.

Plan zagospodarowania przestrzennego oraz wypis z ewidencji gruntów i kopia mapy ewidencyjnej musi być w oryginale z urzędu. Nie akceptujemy dokumentów wygenerowanych internetowo.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 988 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy