Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dodatkowe dokumenty po pozytywnej decyzji wstępnej

Witam. Dostaliśmy pozytywną decyzję wstępną o przyznaniu kredytu hipotecznego. Po decyzji analityk poprosił o akt notarialny działki - otrzymał go. Po tygodniu otrzymaliśmy informację, że musimy dostarczyć wyciągi z kont bankowych, na które wpływa wynagrodzenie (za ostatnie pół roku). Konta te są wykorzystywane do opłacania bieżących rachunków, natomiast część środków przelewana jest na inne konto celem oszczędzania. W związku z tym, na wyciągach z kont, które zostały przekazane bankowi, nie ma żadnych większych środków.

Pytanie:

1) w jakim celu bank poprosił o  te wyciągi?

2) czy to, że nie ma na nich praktycznie żadnych oszczędności może wpłynąć na to, jak bank będzie postrzegał potencjalnego kredytobiorce? (np. nie ma oszczędności -> nie odkłada -> nie będzie go stać na opłaty np. w przypadku podwyższenia wiboru i całej raty)

3) czy jest możliwość, że przez taki stan rzeczy, zdolność kredytowa zostanie zmniejszona w mniemaniu banku?

4) czy jest możliwość, że po pozytywnej decyzji wstępnej, decyzja ostateczna będzie negatywna?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
Franklinn
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
22-01-2018
Wiadomość 1 z 3 (4 688 wyświetleń)

Re: Dodatkowe dokumenty po pozytywnej decyzji wstępnej

Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie, dlatego na Społeczności nie jesteśmy w stanie odnieść się do sytuacji. Skontaktujcie się ze Specjalistą, u którego złożyliście wniosek.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (4 635 wyświetleń)

Re.: Dodatkowe dokumenty po pozytywnej decyzji wstępnej

Mialem dokladnie taka sama sytuacje. W moim przypadku rowniez konta na ktore byly przelewane wynagrodzenia nie byly uzywane do trzymania oszczednosci, rowniez mialem obawy jak bank zinterpretuje wyciagi, ale okazalo sie ze analityk nie mial zadnych zastrzezen i wydal decyzje pozytywna ostateczna.

Michal_Par
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
3
20-12-2017
Wiadomość 3 z 3 (4 574 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy