Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

Witam, pytanie do osob, ktore oczekuja na decyzje ostateczna- jakie dokumenty musieliscie jeszcze dostarczyc? O ile w ogole...
Nie wiem czego sie spodziewac. Nasz wniosek (z 20.03) na razie oczekuje na decyzje wstepna.
Caly czas mam nadzieje, ze wszystko pojdzie sprawnie i uda sie przeprowadzic do konca kwietnia. Choc niektore wpisy przerazaja...
Dodam, ze staramy sie o kredyt hipoteczny na zakup domu z rynku wtornego.
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 1 z 10 (11 340 wyświetleń)

Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

My również kupujemy dom z rynku wtórnego. Wniosek do banku złożyliśmy 8.03. Wczoraj tj. 6.04 otrzymaliśmy wstępną decyzję pozytywną.
W poniedziałek dostarczymy operat od zewnętrznego rzeczoznawcy, ale bank poprosił nas jeszcze o zaświadczenie o nadaniu nr domu. Sprzedający dostał to od ręki w urzędzie więc zaświadczenie dostarczymy razem z operatem.
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 2 z 10 (11 318 wyświetleń)

Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

Dzis, 09 kwietnia dostalismy wstepna decyzje pozytywna.
Oczywiscie nie obedzie sie bez dodatkowej papierologii. U nas wyglada to tak:
"- Proszę o załączenie zaświadczenia z ZUS o podstawie wymiaru składek.
- proszę o przedstawienie oświadczenia Klienta czy na nieruchomości będzie prowadzona działalność rolnicza.
- proszę o przestawienie kopii mapy ewidencyjnej z naniesionym budynkiem ."

Kompletujemy wiec wymagane dokumenty (oby jak najszybciej), oplacamy operat w banku i czekamy dalej.
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 3 z 10 (11 235 wyświetleń)

Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

Zeby nie bylo za latwo i zbyt szybko to wymiar skladek musi byc uzyskany w siedzibie ZUS.... nie interesuje banku dokument wygenerowany elektronicznie przez pracodawce/ksiegowa (ze strony ZUS ! ). No to teraz wycieczka do ZUSu i pytanie zasadnicze - czy wydadza zaswiadczenie od reki czy kaza sobie czekac... :/
Czas czas czas...
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 4 z 10 (11 168 wyświetleń)

Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

Tak jak piszesz, żeby nie było zbyt prosto, mam wrażenie że te dziwne wymogi są specjalnie po to aby nam utrudnić uzyskanie pozytywnej decyzji. Raiffeisen np akceptuje elektroniczne wydruki z Zus...
Odpowiedz
0 Lajków
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 5 z 10 (11 162 wyświetleń)

Re: Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

[ Edytowane ]

@JustynaD @Ostróżka Akceptujemy raport z Subkonta ubezpieczonego wygenerowany na Platformie Usług Elektronicznych dla Klientów ZUS . Akceptujemy również dokument wygenerowany przez pracodawcę, ale musi być on podbity przez ZUS.

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 6 z 10 (11 148 wyświetleń)

Re: Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

Czyli jesli jutro okaze sie, ze na zaswiadczenie trzeba czekac (napisalam juz wniosek i jutro sie wybieram do oddzialu) to wystarczy, ze dostane pieczatke na wydrukowanych raportach? Przekazywalam je doradcy i dostalam info zwrotne, ze musi byc zaswiadczenie uzyskane w ZUS. Nikt mi nie zasugerowal takiego rozwiazania jak Pani...
Czas dla kazdego ubiegajacego sie o kredyt jest na wage zlota.
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 7 z 10 (11 132 wyświetleń)

Re: Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

Dokumenty sa wygenerowane ze strony ZUS i opieczetowane przez pracodawce.
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 8 z 10 (11 129 wyświetleń)

Re: Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

Raport z Subkonta ubezpieczonego wygenerowany na Platformie Usług Elektronicznych dla Klientów ZUS nie wymaga pieczęci pracodawcy.

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 9 z 10 (11 093 wyświetleń)

Re: Re.: Dodatkowe dokumenty do decyzji ostatecznej

Dzis 11.04 poszly wszystkie dokumenty do analityka i wniosek do centrali o wycene.


Oczywiscie nie obylo sie bez przygod z ZUSem...
Maz w tej chwili jest poza domem (taka praca). Pani z infoliniii ZUS polecila bym to ja z wnioskiem i upowaznieniem poszla do oddzialu ZUS by wydali mi zaswiadczenie od reki bo w innym oddziale moze to trwac do 7dni. A przeciez nie ma rejonizacji!
Pojechalam... niestety ale Pani w urzedzie nie byla w dobrym humorze (wniosek jest zly, dlaczego to scan a nie oryginal bla bla bla). Wyszlam z niczym.
Maz na drugim koncu Polski pojechal do najblizszego oddzialu ZUS i trafil na zlota kobiete ktora bez zadnych wnioskow wydala mu zaswiadczenie w 5 minut! Dziwiac sie przy tym informacjom podanym na infolinii i w naszym oddziale...

Jak widac sa przepisy i przepisy... tak jak ludzie i ludzie. Wszedzie.
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 10 z 10 (10 990 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy