Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dobranie dodatkowej kwoty pieniędzy do kredytu

Witam , mam takie pytanie jak wyglada dobranie kiedytu hipotecznego . Przed ślubem zacząłem budowę domu . Cześć wkładu w dom to kredyt hipoteczny (160 tys zaciągnięty tylko przeze mnie przed ślubem na okres 15 lat . Budynek jest już na finiszu prac ale nie jest odebrany jeszcze . Nie zakończył się okres budowlany i spłacam tylko odsetki kredytu . Nie mniej jednak ceny poszły tak w górę i obawiam się ze kredytu może braknąć na pokrycie ostatnich wydatków związanych z wykończeniem domu . Byłaby to kwota 30-40 tys . Jak wyglada kwestia aneksu do kredytu . Czy aneksuje go sam jako właściciel czy moja żona również musi wykazać dochód ? Czy okres kredytowania się wydłuża w takich sytuacjach czy pozostaje na dotychczasowych warunkach ?
Odpowiedz
0 Lajków
Mario32
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
10-05-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 299 wyświetleń)

Re: Dobranie dodatkowej kwoty pieniędzy do kredytu

@Mario32 W takim przypadku możesz złożyć wniosek o podwyższenie kwoty kredytu. Wniosek możesz złożyć w oddziale banku, minimalna kwota podwyższenia to 20 tysięcy. Podczas analizy będziemy ponownie badać zdolność kredytową, będzie również potrzebna ponowna wycena po przedstawieniu zaktualizowanego kosztorysu.

Ważne, aby kwota kredytu po podwyższeniu nie przekroczyła 80% wartości nieruchomości. Spotkanie w tej sprawie można umówić za pośrednictwem naszej infolinii dedykowanej kredytom hipotecznym +48 32 357 00 57 (dni robocze 8:00 - 20:00, soboty 8:00 - 16:00)


 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
634
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 218 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Decyzja w procesie NWH

Cześć, mój doradca również złożył mój wniosek przez NWH. Czy długo ostatecznie czekałaś na decyzję ostateczną?. Mój kompletny wniosek złożyliśmy 22.07 i zastanawiam się ile czasu od tego może być pode...

26-07-2024
Re.: Problem z płatnościami zbliżeniowymi

Proszę w pierwszej kolejności w bankowości internetowej w szczegółach karty wyłączyć zbliżeniowość na karcie. Następnie, proszę dokonać płatności z kodem PIN i na nowo uruchomić płatności zbliżeniowe ...

26-07-2024
Re.: Zablokowane konto przez dział bezpieczenstwa

Napisz proszę do nas ponownie na czacie. Sprawdzimy wówczas dla Ciebie informacje. Tu nie jesteśmy w stanie pomóc.

26-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy