Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czy można nadpłacać kredyt wypłacany w transzach?

Witam,

 

Mam takie pytanie. Załóżmy, że mam kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku pierwotnego. Termin oddania mieszkania jest we wrześniu 2023 i deweloper otrzymuje płatności zgodnie z harmonogramem budowy (oraz wypłat transz do dewelopera). I teraz moje pytanie brzmi, czy przed końcem wypłacania transz mogę nadpłacić kredyt? Czy muszę czekać, aż zostanie on wypłacony do końca i dopiero wtedy nadpłacać?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
adriano
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
28-06-2022
Wiadomość 1 z 3 (2 952 wyświetleń)

Re.: Czy można nadpłacać kredyt wypłacany w transzach?

Możesz nadpłacić kredyt hipoteczny w dowolnym momencie nie musisz czekać, aż zostanie on uruchomiony w całości. Musisz tylko uważać aby nie spłacić kredytu do wysokości uruchomionej transzy ponieważ spowoduje to zamknięcie kredytu i tym samym brak możliwości wypłacenia kolejnych transz.
Odpowiedz
0 Lajków
czarna1518
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
0
04-01-2022
Wiadomość 2 z 3 (2 924 wyświetleń)

Re: Czy można nadpłacać kredyt wypłacany w transzach?

Kredyt może być nadpłacany już od pierwszego dnia uruchomienia 1 transzy, nie ma potrzeby czekać na uruchomienie całości kredytu.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (2 922 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy