Odpowiedz

Czas na decyzję?

Witam, staramy się o kredyt hipoteczny przez pośrednika z którym mamy trudny kontakt, z tego co czytamy to w ING te 21 dni to fikcja jak niektórzy czekają 3 miesiące na decyzję o której wciąż nie ma. 

Chcielibyśmy się dowiedzieć jak wygląda sytuacja u Was na ten moment jak długo czekacie?

 

25.07 Otrzymałem sms-a o treści: "ING Bank Slaski: Zarejestrowalismy Twoj wniosek o kredyt hipoteczny. Bedziemy Cie na biezaco informowac o jego statusie." I od tego dnia liczyć te 21 dni czy dostanę jeszcze jakiegoś innego sms-a od którego będzie ten czas teoretycznie liczony? 

 

Ps. Sytuacja że bank nie udzieli mi informacji na temat mojego wniosku tylko dlatego że był składany przez pośrednika jest w jakimś totalnym nieporozumieniem, głupotą i brak słów czym jeszcze. O ile zrozumiał bym podpisanie kredytu przez pośrednika by dostał swoje wynagrodzenie od banku. Które moim zdaniem jest i tak o wiele za wysokie. 

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
swivel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
29-07-2024
Wiadomość 1 z 7 (2 465 wyświetleń)

Re.: Czas na decyzję?

Witam my składaliśmy wniosek 10 lipca, poprzez pracownika banku. Wszystko załatwione online i @. Dwa dni później przeskoczyliśmy z kroku 1/6 na 5/6. W sobotę 27 lipca o godzinie 7 rano dostaliśmy smsa o przyznaniu kredytu 😁 Teoretycznie decyzję powinniśmy mieć dopiero po pierwszym sierpnia. Wszystko jednak zależy od kilku czynników - własnego operatu, posiadania konta w ING, BIK-u, kwoty kredytu i wkładu własnego. Więc każda decyzja jest indywidualna. Nie ma co zakładać najgorszego. Niestety nikt nie jest w stanie określić dokładnie terminu...i to jest głównym problemem. Czekanie w zawieszeniu 😐
Edyta76
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
01-08-2024
Wiadomość 2 z 7 (2 240 wyświetleń)

Re.: Czas na decyzję?

Cześć, 

Wydaje mi się, że jeśli przyszedł taki mail to znaczy, że wniosek trafił do analizy. Jeśli od tamtego czasu nie zmienia swojego statusu, znaczy że prawdopodobnie brakuje dokumentów Emotikon: Smutny Czego współczuję, przy utrudnionym kontakcie z pośrednikiem.

U mnie było podobnie jak u Edyty. Z tym, że my złożyliśmy wniosek 22.07 i już tego samego dnia wskoczył z 1/6 na 5/6 i tak czekamy. Ale my mamy konta, kredyty wszystko w ING. Więc zdecydowanie mniej dokumentacji było. A operat własny.
katpru1996
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
26-07-2024
Wiadomość 3 z 7 (2 135 wyświetleń)

Re.: Czas na decyzję?

U nas w sumie też to trochę trwa, te czasy co są na stronie jeśli chodzi i czasy procesowe to nie wiem na ile są wiarygodne, ogólnie wniosek złożony gdzieś 2 lipca u pośrednika, w międzyczasie brakowało dokumentów itp, operat dostarczony 15 lipca, i od 18 lipca bodajże jest etap 5/6. Najgorzej że bezpośrednio się nie na ing nic dowiedzieć nie można, bo nie jesteśmy uprawnieni do tego 😅😅. Szczerze to nie mam zielonego pojęcia ile to jeszcze może czasu trwać analizowanie już wszystkich dokumentów, na co się nastawiać.
Patryk992
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
02-08-2024
Wiadomość 4 z 7 (2 061 wyświetleń)

Re.: Czas na decyzję?

My wlasnie po tygodniu dostali info ze zaświadczenia sa zle wypełnione. U zony był brak ilości miesięcy z ilu byl wpisany dochod, nie mozna dopisac tylko nowe załatwiać i wysylac. A u mnie szef ktory podpisal sie, nie wpisał stanowiska czyli właściciel czy szef czy jak u mnie prezes zarządu. Tylko tego brakowalo i od nowa zaświadczenia, od nowa wysylaj, od nowa na koniec kolejki. Szlak mnie trafia juz z takim debilizmem. Dalej jest na 1 pkt po sprawdzeniu na stronie. TRAGEDIA 🤦🤦

Odpowiedz
0 Lajków
swivel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
29-07-2024
Wiadomość 5 z 7 (2 043 wyświetleń)

Re.: Czas na decyzję?

Jest decyzja??

Odpowiedz
0 Lajków
swivel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
29-07-2024
Wiadomość 6 z 7 (1 676 wyświetleń)

Re.: Czas na decyzję?

Nasz wniosek został podjęty 5 sierpnia, przyszło powiadomie z BIK. Ale analityk chciał jeszcze akt małżeństwa, oświadczenie ile będą trwały prace remontowe i podstawa nabycia mieszkania przez sprzedającego. I tak czekamy...
katpru1996
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
26-07-2024
Wiadomość 7 z 7 (1 561 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Orlen w portfelu

Na chwilę obecną nie uczestniczymy w tym programie .

18-09-2024
Re.: Hasło maskowane - pozwólcie nam je wyłączyć!

Można prosić o aktualizację? Czy coś w tym temacie drgnęło? Jestem nowym klientem i bardzo niemiło mnie zaskoczyło to przestarzałe i nazwijmy sprawę jasno, u***liwe dla użytkownika i obniżające poziom

...

18-09-2024
Re.: blokada środków pod przelew z datą przyszłą

Podbijam, czy coś nowego jest w tym temacie

18-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy