Odpowiedz

Błędnie sporządzony kosztorys

Witam.
Pisze z takim pytaniem. 3 lata temu braliśmy z mężem kredyt na remont domu. Korzystaliśmy z pomocy doradcy kredytowego i w jego obecności tworzony był kosztorys. Wpisaliśmy dość losowe kwoty, ponieważ nie mieliśmy doprecyzowanej wiedzy ile konkretnie co kosztuje. Wpisaliśmy, że ocieplenie elewacji wyniesie nas 10 tysięcy co okazało się fizycznie niemożliwe. Ogólnie remonty przekroczyły znacznie wartość kredytu i włożyliśmy mnóstwo środków własnych. Mamy zdjęcia sprzed remontu i po. Czy jest możliwość by przenieść te 10 tysięcy z ocieplenia na przykładowo zabudowę kuchni? Do tego sprawa komplikuje się o tyle, że zajmujemy piętro domu, na parterze mieszka starsza Pani, która zwyczajnie nie wyraża zgody na ocieplenie elewacji na jej poziomie. Dom jest współwłasnością, a bank rozpatruje nieruchomość jako całość.
Odpowiedz
0 Lajków
Bega94
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-02-2021
Wiadomość 1 z 2 (807 wyświetleń)

Re: Błędnie sporządzony kosztorys

[ Edytowane ]


@Bega94 Jeśli w kosztorysie ujęte jest ocieplenie domu, powinno być ono wykonane. Nie można tego zmienić. Dom powinien być ocieplony w całości. Jeśli z jakiś przyczyn nie wystarczy na to pieniędzy z kredytu, powinniście sfinansować to samodzielnie lub zawnioskować o podwyższenie kredytu.
 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 2 z 2 (703 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

Proszę sprawdź czy posiadasz aktualną wersję aplikacji Moje ING. Jeśli nie, zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji 4.1.0. Pobierzesz ją ze Sklepu Google Play. W najnowszej wersji aplikacji nie pow

...

26-09-2021
Re: Re.: Tryb ciemny

Dobrze, że o tym napisałeś Emotikon: Szczęśliwy Dziękujemy za sugestię. 

 

26-09-2021
Re.: Aplikacja mobilna nie działa na OnePlus 7 Pro

mam to samo na OnePlus 5T - długie logowanie, problem z wyświetlaniem historii

26-09-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy