Odpowiedz

saldo nowych srodkow pomniejszone

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

Założyłam ostatnio (kolejne) OKO Bonus na 7%.

Sprawdziłam sobie saldo początkowe na dzień 7/08, które równe jest  (dajmy na to) 10 000 zł.

Po założeniu konta Bonus przelałam na nie ok. 11 000 zł. (z zewnątrz)

Kilka dni później widzę, że saldo nowych  środków wynosi ok. 5 000 zł ( choć 11 000 faktycznie znajduje się na tym koncie).

 

Czyli suma wszystkich środków na kontach = 21 000 zl

Żadnych innych transakcji nie wykonywałam.

 

Tydzień temu skończyło mi się poprzednie OKO Bonus ( saldo początkowe zostało właśnie wyliczone z środków z tego konta).

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

 

Kompletnie nie wiem skąd wzięła się saldo nowych środków pomniejszone o połowę mojej wpłaty.

Nie wiem gdzie mam szukać wyjaśnienia, mam nadzieję, że coś się tutaj dowiem i nie na darmo się tu rejestrowałam.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
mampytanie
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
16-08-2023
Wiadomość 1 z 2 (3 470 wyświetleń)

Re: saldo nowych srodkow pomniejszone

Dzień dobry, 

w ofercie OKO Bonus sprawdzamy ogólnie Twoje oszczędności na wszystkich kontach oszczędnościowych i lokatach do których jesteś właścicielem. 

Zatem Saldo początkowe, to stan Twoich oszczędności na 7 sierpnia.  Jeśli będziesz miała oszczędności ponad tę kwotę i wpłacić je na OKO Bonus, to będą one nowymi oszczędnościami oprocentowanymi na 7% w skali roku. 

 

Wyjaśniając na Twoim przykładzie, 10 000 zł to saldo początkowe i 11 000 zł wpłacasz na konto OKO Bonus. Zakładamy, że masz oprócz OKO Bonus tylko jedno swoje standardowe konto oszczędnościowe. W takiej sytuacji, na przykład: 

- wszystkie swoje oszczędności przelewasz na OKO Bonus, zakładając, że jest to kwota 21 000 zł, to 10 000 zł objęte jest oprocentowaniem standardowym 1,5% w skali roku, a dodatkowe- nowe oszczędności, czyli 11 000 zł, na 7% w skali roku 

- na standardowym koncie oszczędnościowym masz 4 000 zł a na OKO Bonus 11 000 zł. Wtedy 4 000 zł na standardowym koncie oszczędnościowym oprocentowane jest na 1,5%, 6 000 zł na OKO Bonus też na 1,5% (ponieważ jest to reszta Twojego Salda początkowego) a kwota 5 000 zł jest nowymi oszczędnościami (powyżej salda początkowego) i jest oprocentowana na 7% w skali roku. 

 

Zachęcamy również do kontaktu na czacie po zalogowaniu do Mojego ING. Dzięki temu będziemy mieli wgląd do Twoich kont i wszystko dokładnie wyjaśnimy. 

 

Pełen regulamin promocji dostępny jest na stronie: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1104887 

 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
181
41
23-04-2018
Wiadomość 2 z 2 (3 408 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Eksport wyciągu bankowego do XML dla księgowości

Tak, jest tam wybór XML.

05-10-2024
Re.: Spłata nie swojego kredytu

A mogę zrobić przelew po prostu? Nie na konto z którego jest pobierane?

04-10-2024
Pogląd biletu z ekranu logowania

Nie działa podgląd biletu z ekranu logowania. Po naciśnięciu skrótu wyświetla się błąd "Nie udało się pobrać danych
Błąd pobierania danych"
Żeby pokazać bilet do kontroli trzeba się zalogować do aplikac...

04-10-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy