Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

[SUGESTIA] Przelewy między OKO w ING na konkretny cel

Cześć ING,

Ostatnio w rodzinie zastanawialiśmy się jak łatwo wpłacić komuś na OKO pieniądze na konkretny cel. Teraz się tak nie da. A może warto takie coś rozważyć. Powstaje oczywiście niejako problem prywatności, bo może nie każdy chce, aby osoba z zewnątrz, która będzie mu przelewać pieniądze na OKO widziała również cele na nim utworzone. Zakładam, że taki przypadek będzie sporadyczny, bo kto podaje nr OKO? Zazwyczaj się podaje prywatne, a ktoś sobie przerzuca pieniądze pomiędzy kontami. No, ale Emotikon: Mrugający

 

Rozważmy zatem przypadek.
Moja siostra stworzyła na swoim OKO cele, które odnoszą się do potrzeb każdego z jej dzieci. Dała nam namiary na OKO, bo takowe chcieliśmy i możemy na nie wg uznania przelewać odpowiednie kwoty. Nie możemy jednak zrobić tego na konkretne cele, choć wszyscy mamy konta w ING. Musimy wtedy tel. ustalić komu ile chcieliśmy przelać albo (co jest jak najbardziej na miejscu) zostawić decyzję podziału kwoty siostrze. 

 

Propozycja rozwiązania:
Przy konfiguracji celu (później przy jego edycji) możliwość ustalenia czy cel ma być widoczny podczas przelewów na OKO, do którego cel jest przypisany. Wtedy ktoś przelewający na wskazane OKO (oczywiście dotyczy tylko klientów ING korzystających z systemu Moje ING) zobaczy również dostępne cele i będzie mógł dokonać przelewu dokładnie tam, gdzie chce. 

 

Uff. Mam nadzieję, że jasno wyraziłem o co mi chodzi Emotikon: Mrugający

 

Pozdrawiam,
Grzegorz Woźniak

Odpowiedz
0 Lajków
Grzegorz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
18-12-2015
Wiadomość 1 z 3 (11 037 wyświetleń)

Re.: [SUGESTIA] Przelewy między OKO w ING na konkretny cel

[ Edytowane ]

Przekazałam Twoją opinię do zespołu, który pracuje nad rozwojem Moje ING. 

Chciałabym przy okazji napisać o dwóch kwestiach z tym związanych:

1. Cele zakłada się koncie oszczędnościowym. Konto oszczędnościowe ma swój numer konta. Cele natomiast nie mają osobnego numeru konta. 

2. Aby widzieć konto oszczędnościowe innej osoby w Moje ING trzeba być do niego upoważnionym. Obecnie takie pełnomocnictwo do konta można ustalić przez Moje ING. Mogą to być dwa pełnomocnictwa do jednego rachunku. 

 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (10 975 wyświetleń)

Re.: [SUGESTIA] Przelewy między OKO w ING na konkretny cel

Dziękuję za odp. Ad. 1 i 2 jak najbardziej wiem, ale nie o to chodzi Emotikon: Szczęśliwy
Przy okazji utworzyłem osobny wątek dotyczący zgłaszanych pomysłów dla Moje ING.

Odpowiedz
0 Lajków
Grzegorz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
18-12-2015
Wiadomość 3 z 3 (10 927 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy