Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Witam

 

Mam u was konto bankowe oraz utworzone konto oszczędnościowe. Wiem, że można za darmo przenosić pieniądze pomiędzy tymi kontami przez internet oraz za darmo raz w miesiącu w banku. Chcę trzymać większą sumę pieniędzy na koncie oszczędnościowym. Tu moje pytanie czy można jakoś zrobić, żeby zablokować ze względu bezpieczeństwa możliwość przenoszenie pieniędzy przez internet z konta oszczędnościowego na moje konto bankowe? Tak, żebym mógł pieniądze z konta oszczędnościowego na konto bankowe mógł przenieś tylko dzięki wizycie w banku?

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
Michal1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
26-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (26 921 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

[ Edytowane ]

W bankowości WWW możesz ukryć rachunek (lokaty, oszczędnościowe, a nawet podstawowy) w ustawieniach.
Wtedy w aplikacji rachunku czy lokaty wcale nie widać, i nie można online wykonać transakcji z/na ukryty rachunek (ani też zerwać ukrytej lokaty).
Możesz potem za jakiś czas "odkryć" ten rachunek w ustawieniach, ale każda operacja ukrycia/odkrycia jest autoryzowana kodem sms, więc bez twojej wiedzy nikt tego nie wykona.

Koszt każdego sms w ING to chyba 30 gr, więc cała akcja będzie kosztować niedrogo - 60 gr  Emotikon: Szczęśliwy

Jamniczek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
13
22-02-2017
Wiadomość 2 z 5 (26 889 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

Przez bankowość masz dostęp do wszystkich kont, które założyłeś w banku. Nie można tego zmienić. 

 

Jak napisał @Jamniczek możesz konto oszczędnościowe ukryć w systemie bankowości internetowej (Dane i ustawienia-Konfiguracja systemu-Ukryj rachunek). Do czasu przywrócenia ukrytego konta, nie będzie ono (i saldo) widoczne na liście kont. 

 

Sprostuję, że za kody autoryzacyjne nie pobieramy opłaty. Więc za każdym razem ukrycie i przywrócenie widoczności konta będzie bezpłatne. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
140
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (26 850 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

Cześć,

 

Czy będzie to działać dla konta smart saver tak jak myślę? Czyli: Ukrywam rachunek smart saver - transakcje smart saver odbywają się "pod spodem" i dopiero po odkryciu rachunku zobaczę zgromadzon saldo? Nie blokuje to w żaden sposób wpływów na ten rachunek? Chodzi mi o to by ustawić smart saver - ukryć ten rachunek i o nim "zapomnieć". Środki widoczne w smart saverze lubią kusić, a mam ochote je zakopać na jakiś czas i zapomnieć - taka metoda na odłożenie dodatkowego kapitału inwestycyjnego : )

 

Pzdr!

Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
6
13-07-2017
Wiadomość 4 z 5 (22 547 wyświetleń)

Re: Bezpieczeństwo

@Weisschwartz Działa to dokładnie jak tego oczekujesz Emotikon: Mrugający Możesz ukryć Smart Saver, będzie on nadal aktywny, a napływające pieniądze nie będą Cię kusić Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
693
220
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (22 438 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Nadpłata kredytu

To jak interpretować poniższy zapis umowy?

25-09-2022
Re.: Zmiana numeru telefonu

Jestem klientem banku. W tej chwili jestem na Ukrainie. Numer polskiego operatora już nie działa, bo od dawna nie jest używany. Nie mogę wejść do bankowości internetowej, ponieważ po podaniu loginu i

...

24-09-2022
Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Zapomniałem nawiązać do owej "patoli" z Twoich wypocin. Rozumiem ze jesteś jakimś frustratem seksualnym który szuka uniesień miłosny w internecie ale do tego służą inne portale. Rozumiem ze rozmawiasz

...

24-09-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy