Odpowiedz
Highlighted

Bezpieczeństwo

Witam

 

Mam u was konto bankowe oraz utworzone konto oszczędnościowe. Wiem, że można za darmo przenosić pieniądze pomiędzy tymi kontami przez internet oraz za darmo raz w miesiącu w banku. Chcę trzymać większą sumę pieniędzy na koncie oszczędnościowym. Tu moje pytanie czy można jakoś zrobić, żeby zablokować ze względu bezpieczeństwa możliwość przenoszenie pieniędzy przez internet z konta oszczędnościowego na moje konto bankowe? Tak, żebym mógł pieniądze z konta oszczędnościowego na konto bankowe mógł przenieś tylko dzięki wizycie w banku?

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
Michal1
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
26-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (17 731 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Bezpieczeństwo

[ Edytowane ]

W bankowości WWW możesz ukryć rachunek (lokaty, oszczędnościowe, a nawet podstawowy) w ustawieniach.
Wtedy w aplikacji rachunku czy lokaty wcale nie widać, i nie można online wykonać transakcji z/na ukryty rachunek (ani też zerwać ukrytej lokaty).
Możesz potem za jakiś czas "odkryć" ten rachunek w ustawieniach, ale każda operacja ukrycia/odkrycia jest autoryzowana kodem sms, więc bez twojej wiedzy nikt tego nie wykona.

Koszt każdego sms w ING to chyba 30 gr, więc cała akcja będzie kosztować niedrogo - 60 gr  Emotikon: Szczęśliwy

Jamniczek
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
17
12
22-02-2017
Wiadomość 2 z 5 (17 699 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Bezpieczeństwo

Przez bankowość masz dostęp do wszystkich kont, które założyłeś w banku. Nie można tego zmienić. 

 

Jak napisał @Jamniczek możesz konto oszczędnościowe ukryć w systemie bankowości internetowej (Dane i ustawienia-Konfiguracja systemu-Ukryj rachunek). Do czasu przywrócenia ukrytego konta, nie będzie ono (i saldo) widoczne na liście kont. 

 

Sprostuję, że za kody autoryzacyjne nie pobieramy opłaty. Więc za każdym razem ukrycie i przywrócenie widoczności konta będzie bezpłatne. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
138
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (17 660 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Bezpieczeństwo

Cześć,

 

Czy będzie to działać dla konta smart saver tak jak myślę? Czyli: Ukrywam rachunek smart saver - transakcje smart saver odbywają się "pod spodem" i dopiero po odkryciu rachunku zobaczę zgromadzon saldo? Nie blokuje to w żaden sposób wpływów na ten rachunek? Chodzi mi o to by ustawić smart saver - ukryć ten rachunek i o nim "zapomnieć". Środki widoczne w smart saverze lubią kusić, a mam ochote je zakopać na jakiś czas i zapomnieć - taka metoda na odłożenie dodatkowego kapitału inwestycyjnego : )

 

Pzdr!

Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
10
4
13-07-2017
Wiadomość 4 z 5 (13 356 wyświetleń)
Highlighted

Re: Bezpieczeństwo

@Weisschwartz Działa to dokładnie jak tego oczekujesz Emotikon: Mrugający Możesz ukryć Smart Saver, będzie on nadal aktywny, a napływające pieniądze nie będą Cię kusić Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
537
162
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (13 247 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Wyrok Tsue - zwrot prowizji

Witaj, napisz do mnie na maila, a pomogę Ci ustalić czy należy się zwrot prowizji sylwia.graban@lexfinancetrust.pl Emotikon: Szczęśliwy 

08-07-2020
Re.: Zwrot prowizji

Witaj, jeśli spłaciłaś kredyt przed czasem to jak najbardziej należy Ci się zwrot. Napisz do mnie na maila, a pomogę Ci rozwiązać sprawę sylwia.graban@lexfinancetrust.pl

08-07-2020
Epidemia a blokada w udzielaniu kredytów

Przyznam szczerze, że się zawiodłam na banku. 5 lat temu otrzymaliśmy kredyt hipoteczny w ING. Mąż prowadzi działalność na ryczałcie, a ja mam umowę o prace na pełny etat+ 3 umowy zlecenia. W czerwcu

...

08-07-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy