Odpowiedz

zbieg egzekucji komorniczych

Co się dzieje z pieniędzmi które wpływają na konto powyżej kwoty wolnej od zajęcia w przypadku zbiegu egzekucji ??

Odpowiedz
0 Lajków
piotr_piotr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-12-2020
Wiadomość 1 z 2 (2 746 wyświetleń)

Re: zbieg egzekucji komorniczych

Jeśli na koncie jest nierozwiązany zbieg egzekucji i dojdzie do przekroczenia kwoty wolnej, blokujemy te pieniądze. 
Zbieg egzekucji to sytuacja, gdy na koncie jest więcej niż jeden organ egzekucyjny. Wtedy wstrzymujemy realizację zajęć i oczekujemy na rozwiązanie zbiegu. Zawiadamiamy pisemnie wszystkie organy egzekucyjne o tej sytuacji. Później czekamy na ich decyzję, który egzekutor przejmie całość zadłużenia. Jak tylko dostaniemy takie pismo, pieniądze przekażemy do wskazanego organu egzekucyjnego.
Sytuacja zbiegu egzekucji rozwiązuje się też wtedy, gdy na kontach zostanie zablokowana kwota na spłatę wszystkich zajęć w całości.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (2 696 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: OKO BONUS a wymiana dowodu osobistego

Nawet jeśli posiadany przeze mnie aktualnie dowód osobisty jest ważny jeszcze ponad 30 dni?

 

Przecież Jest to mój aktualny dokument, więc nie rozumiem w czym problem - nie napisałem przecież że mój akt

...

29-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ciężko się to czyta, to po co oni robią analizę i mają jakieś szczeble wyższe skoro przy decyzji końcowej po raz kolejny czegoś wymagają?! Ja obawiam się, że u mnie też tak znowu będzie, a już raz im ...

29-04-2024
Re.: Szybkie przelewy w nowej wersji aplikacji mobilnej

Widzę że problem pojawił się wcześniej, u mnie dopiero jakiś miesiąc temu. Dzwoniłem na infolinię, udają że o tym nie wiedzieli.

Co więcej, ten skrót do szybkiego przelewu zaczął mi przelewać z konta o

...

29-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy