Odpowiedz

zajęcie komornicze

Dzien dobry. Problem z którym się borykam juz 3 dzień to blokada zajęcia dla komornika ktora jest już sciagnieta z kwoty wolnej od egzekucji czyli od 2068 zł. Niestety niemiałam pojęcia ze pieniążki które zaoszczędziłam w zeszłym miesiacu wiedząc o większych wydatkach w tym zostaną potraktowane jako dodatkowy wplyw Emotikon: Smutny. I zamiast kwoty 2068 zł tak naprawdę zostałam na ten miesiąc z kwota ok 1450 zł bo reszta jest zablokowana. I tak od tego tyg jestem odsyłana z banku do komornika i na odwrót. A mnie lada moment braknie środków do życia.
Odpowiedz
0 Lajków
Hanchl8362
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-04-2021
Wiadomość 1 z 4 (18 134 wyświetleń)

Re: zajęcie komornicze

Kwota wolna od zajęcia egzekucyjnego dla kont prywatnych wynosi 2100 zł w 2021 r. i jest odnawiana co miesiąc. Możesz dysponować pieniędzmi na swoim koncie tylko do łącznej wysokości kwoty wolnej.
Jeśli suma przekroczy kwotę wolną, nadwyżka będzie podlegać egzekucji.

 

Tutaj nie mamy wglądu do Twojego konta, więc ciężko nam się odnieść do sprawy Emotikon: Smutny Proszę skontaktuj się z naszymi specjalistami z zakresu zajęć egzekucyjnych:

  • na czacie w Moim ING lub
  • telefonicznie +48 32 357 00 69.

Są dostępni w dni robocze od 8:00 do 20:00 i w soboty od 8:00 do 16:00.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (18 042 wyświetleń)

Zajęcie egzekucyjne

Witam, na moim koncie ING pojawiło się zajęcie egzekucyjne przez komornika. Konto to nie jest przeze mnie używane i od momentu jego założenia nie wpływały tam żadne pieniądze, a ja nie byłam świadoma tego, że bank będzie naliczał opłaty za prowadzenie nieużywanego konta. Czy w przypadku zamknięcia konta konieczne będzie uregulowanie kwoty tego zajęcia? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
Karolina01
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
05-05-2021
Wiadomość 3 z 4 (18 058 wyświetleń)

Re: Zajęcie egzekucyjne

Konto z zajęciem egzekucyjnym możesz zamknąć w dowolnym oddziale naszego banku. Zajęcie egzekucyjne nie musi być wtedy w całości spłacone, jednak jeśli my naliczyliśmy jakieś opłaty (np. za konto czy kartę), to te prowizje powinny być uregulowane.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (18 001 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy