Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

zajęcie komornicze - które wpływy są wolne

Witam, z tego co się orientuję kwota wolna to ponad 1500zł i tych pieniędzy komornik zająć nie może. A moje pytanie jest takie czy dotyczy to wszystkich wpływów na konto czy tylko wynagrodzenia za pracę? 

Obecnie oczekuję na przelew od osoby prywatnej w kwocie 700zł, i chciałbym wiedzieć czy będę mógł spokojnie te pieniądze wypłacić z bankomatu czy też zabierze mi je komornik. Dodam że te pieniądze nie są wynagrodzeniem tylko jest to zwrot pobrania kurierskiego. Pozdrawiam. 

Odpowiedz
0 Lajków
pleban
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-05-2018
Wiadomość 1 z 4 (4 038 wyświetleń)

Re: zajęcie komornicze - które wpływy są wolne

Obecnie kwota wolna to 1575 PLN. W ramach tej kwoty można dysponować pieniędzmi swobodnie. Każdy wpływ wchodzi w ten limit poza dochodami zwolnionymi typu 500+.  Wpływ od osoby prywatnej również będzie zajęty na poczet egzekucji.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 4 (3 927 wyświetleń)

Re.: zajęcie komornicze - które wpływy są wolne

Witam mam pytanie nie wiem czy dobrze piszę bo jestem tu nowa ,a więc mam zajęcie komornicze na koncie bankowym i moje pytanie brzmi czy jak na moje konto wchodzi renta chorobowa innej osoby to zostanie zablokowana czy tylko wpływy moje?
Odpowiedz
0 Lajków
Anat
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-09-2020
Wiadomość 3 z 4 (2 200 wyświetleń)

Re: Re.: zajęcie komornicze - które wpływy są wolne

@Anat Jeśli na Twoje konto przyjdzie przelew, który nie jest ustawowo zwolniony z zajęcia np. 500 + lub nie jest zwolniony bezpośrednio przez komornika, to nadwyżkę nad kwotę wolną przekażemy na spłatę zajęcia egzekucyjnego. W sytuacji, gdy na spłatę zajęcia przekażemy pieniądze należące do innej osoby, musisz kontaktować się bezpośrednio z organem egzekucyjnym i możliwe, że oni zwrócą taki wpływ.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 4 (2 163 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy