Odpowiedz

Zajecie egzekucyjne

Mam zajecie egzekucyjne na koncie, komornik moze dysponowac tylko srodkami powyzej 1500 zl, wiec dlaczego zabiera mi srodki ktore sa moje ponizej danej kwoty gdy robie zakupy internetowe dla kogos z rodzinny a ten oddajac mi pieniadze robi przelew na moje konto w tym momencie wy mi ta kwote blokujecie, da sie to jakos cofnac? I czy srodki z 500+ rowniez zostana mi zablokowane? Bo z tego co mi wiadomo to jest to bezprawne
Prosze o informacje
Odpowiedz
0 Lajków
zuzka87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
17-12-2018
Wiadomość 1 z 4 (8 475 wyświetleń)

Re: Zajecie egzekucyjne

Jeżeli masz przyznaną kwotę wolną od zajęcia, możesz miesięcznie wypłacić z konta 1 575 zł. Świadczenia socjalne (np. 500+) nie pomniejszają kwoty wolnej od zajęcia. Natomiast wszystkie inne wpływy zmniejszą tę kwotę. 

Jeżeli w miesiącu na Twoje konto wpłynie więcej niż 1 575 zł (poza świadczeniami rodzinnymi), nadwyżkę przekażemy do organu egzekucyjnego.

 

Przez forum nie mogę sprawdzić szczegółów Twojego konta, ale skontaktuj się z nami np. przez czata w Moim ING (przez przeglądarkę) lub zadzwoń do nas: 32 357 00 69. Sprawdzimy Twoje zgłoszenie. 
 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (8 434 wyświetleń)

Re.: Zajecie egzekucyjne

Założyłam konto firmowe do konta osobistego które posiadałam w Ing gdy zakładałam konto zostałam oszukana przez pana którego nazwiska nie podam a chętnie bym to zrobiła powiedział ze konto jest to samo co firmowe i dlatego aneks do tego konta zrobimy dalam sie nabrać Malo tego miała być kwota wolna od zajęcia komorniczego w dniu dzisiejszym dostałam od siostry 1000 zl na święta i co sie okazalo ???? Miała komornika na kwotę 745 zl wszystko mu przelali Malo tego ja takiego komornika nie miałam nawet pisma od niego nie dostałam i tyle zostalo mi ze swiat z 4 dzieci !!!!! Zadzwoniłam do centrali dostałam odpowiedź ze na koncie osobistym mam kwotę wolną od zajęcia a juz na firmowym nie żenada to jest oszustwo bo na każdym koncie jest kwota wolna od zajęć komorniczych dzwonilam do Rzecznika finansów i praw konsumenta a także do prawnika i sprawę zglaszamy do prokuratury nie bede się rozpisywać nie polecam tego banku omijajcie go z daleka aby pozyskać klienta i miec go w d...e!!!!!
Odpowiedz
0 Lajków
monika0605
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
21-12-2018
Wiadomość 3 z 4 (8 328 wyświetleń)

Re: Re.: Zajecie egzekucyjne

Przykro mi, że masz takie zdanie. Kwota wolna przysługuje jedynie na kontach indywidualnych. Do kont firmowych, nie ma kwoty wolnej. 

Zgodnie z art.54 prawa bankowego - Ochrona środków pieniężnych na rachunkach bankowych przed zajęciem:

1. Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego, w każdym miesiącu kalendarzowym, w którym obowiązuje zajęcie, do wysokości 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2017 r. poz. 847 oraz z 2018 r. poz. 650), przysługującego pracownikowi zatrudnionemu w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy.
2. Środki pieniężne zgromadzone na rachunku oszczędnościowym, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym oraz na rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej prowadzonym dla kilku osób fizycznych są wolne od zajęcia do wysokości określonej w ust. 1, niezależnie od liczby współposiadaczy takiego rachunku.

 

O zajęciu egzekucyjnym powinien poinformować Cię organ egzekucyjny, który nałożył blokadę. Na Twoją prośbę możemy w naszym oddziale przedstawić Ci treść tego dokumentu. Przygotujemy ją w formie papierowej. Opłata za przygotowanie dokumenty wynosi 50 zł za stronę A4 maksymalnie 300 zł 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (8 172 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy