Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zajęcie środków poniżej salda na koncie

Witam,

przychodzę do Państwa z zapytaniem związanym z sytuacją, która pierwszy raz mi się zdarzyła i poszukuję informacji odnośnie jej i możliwych konsekwencji. Mianowicie, dwa tygodnie temu wykonałem transakcję kartą w sklepie internetowym. Okazało się jednak (jak sądzę), że było jakieś opóźnienie lub jakiś błąd podczas transakcji w systemie sklepu i kwota, która została pobrana tkwiła w blokadach przez ponad tydzień, po czym została zwolniona i środki znów "wróciły" na konto. Zamówienie jednak nie zostało anulowane, jak sądziłem, ciągle było procedowane a następnie po dwóch tygodniach wysłane. Wracając jednak do meritum, po zwolnieniu blokady środków, część została przeze mnie wydana, a część przelana na moje konto oszczędnościowe. Dzisiaj jednak okazało się, że ponownie została pobrana kwota, która wcześniej została zablokowana i odblokowana po tygodniu, ale tym razem została zabrana jako normalna transakcja, nie jako blokada (przy czym tego samego dnia otrzymałem również zamówienie). Na koncie nie było jednak już takiej kwoty na jaką opiewało zamówienie, więc ukazał mi się ujemne saldo, które zniwelowałem przelewem z drugiego konta, aby znów był dodatni. Czy w związku z tym, że została pobrana kwota wyższa od salda na tamtą chwilę (więc tak jakby został zaciągnięty "kredyt" na koncie, ale mogę się mylić co do terminologii, ponieważ słabo się na tym znam) grożą za to jakieś opłaty lub konsekwencje, które będzie należało uregulować?

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
Jok3r
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-04-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 873 wyświetleń)

Re.: Zajęcie środków poniżej salda na koncie

Raczej nic się nie stanie, to nie był taki zwykły debet
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 3 (2 829 wyświetleń)

Re: Zajęcie środków poniżej salda na koncie

@Jok3r opłata za zrealizowana transakcję została pobrana prawidłowo. Jeśli zlecasz transakcję, należność powinieneś mieć na koncie. Zdarza się tak, że sklep nie potwierdzi w terminie transakcji i blokada zwolni pieniądze. Sklep ma jednak prawo rozliczyć zakup normalnie. Jeśli nie było w tym dniu pieniędzy, saldo konta zeszło na minus. Zrobił się w tej sytuacji debet niedozwolony (bezumowny). Dobrze, ze uregulowałeś go od razu, w związku z tym nie będziesz miał konsekwencji. Gdyby taki debet utrzymywał się długo, otrzymałbyś od nas monit. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 3 (2 807 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Pozostała kwota kredytu do spłaty

Czy wysokość pozostałej kwoty kredytu hipotecznego do spłaty jest zależna od zmieniającego się co pół roku oprocentowania (Wibor6)? Tzn jesli spodziewam się wzrostu oprocentowania przy kolejnym oblicz...

01-10-2022
Wpłatomat pobrał pieniądze ale brak ich na koncie

Witam wszystkich.
Dziś podczas wpłacania pieniędzy do wpłatomatu urządzenie wyświetliło błąd informujący, że jest uszkodzone. Wydało kartę jednak pieniądze zostały w środku i brak ich na koncie.
Dodam, ...

01-10-2022
Re: sms z banku: Twoja karta jest już zastrzeżona

Napisz proszę do nas na czacie po zalogowaniu do Mojego ING lub zadzwoń na infolinię kart pod numerem 32 357 00 12. Sprawdzimy czy ten komunikat dotyczył Twojej karty. Tu nie mamy takiej możliwości

01-10-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy