Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zajęcie środków poniżej salda na koncie

Witam,

przychodzę do Państwa z zapytaniem związanym z sytuacją, która pierwszy raz mi się zdarzyła i poszukuję informacji odnośnie jej i możliwych konsekwencji. Mianowicie, dwa tygodnie temu wykonałem transakcję kartą w sklepie internetowym. Okazało się jednak (jak sądzę), że było jakieś opóźnienie lub jakiś błąd podczas transakcji w systemie sklepu i kwota, która została pobrana tkwiła w blokadach przez ponad tydzień, po czym została zwolniona i środki znów "wróciły" na konto. Zamówienie jednak nie zostało anulowane, jak sądziłem, ciągle było procedowane a następnie po dwóch tygodniach wysłane. Wracając jednak do meritum, po zwolnieniu blokady środków, część została przeze mnie wydana, a część przelana na moje konto oszczędnościowe. Dzisiaj jednak okazało się, że ponownie została pobrana kwota, która wcześniej została zablokowana i odblokowana po tygodniu, ale tym razem została zabrana jako normalna transakcja, nie jako blokada (przy czym tego samego dnia otrzymałem również zamówienie). Na koncie nie było jednak już takiej kwoty na jaką opiewało zamówienie, więc ukazał mi się ujemne saldo, które zniwelowałem przelewem z drugiego konta, aby znów był dodatni. Czy w związku z tym, że została pobrana kwota wyższa od salda na tamtą chwilę (więc tak jakby został zaciągnięty "kredyt" na koncie, ale mogę się mylić co do terminologii, ponieważ słabo się na tym znam) grożą za to jakieś opłaty lub konsekwencje, które będzie należało uregulować?

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
Jok3r
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-04-2020
Wiadomość 1 z 3 (4 787 wyświetleń)

Re.: Zajęcie środków poniżej salda na koncie

Raczej nic się nie stanie, to nie był taki zwykły debet
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 3 (4 743 wyświetleń)

Re: Zajęcie środków poniżej salda na koncie

@Jok3r opłata za zrealizowana transakcję została pobrana prawidłowo. Jeśli zlecasz transakcję, należność powinieneś mieć na koncie. Zdarza się tak, że sklep nie potwierdzi w terminie transakcji i blokada zwolni pieniądze. Sklep ma jednak prawo rozliczyć zakup normalnie. Jeśli nie było w tym dniu pieniędzy, saldo konta zeszło na minus. Zrobił się w tej sytuacji debet niedozwolony (bezumowny). Dobrze, ze uregulowałeś go od razu, w związku z tym nie będziesz miał konsekwencji. Gdyby taki debet utrzymywał się długo, otrzymałbyś od nas monit. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 3 (4 721 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy