Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zablokowanie konta w dniu 1 grudnia 2016 poprzez FATCA

Dzień dobry,

jestem pełnomocnikiem do konta mojego ojca, który z racji wieku nie jest osobą mobilną.

Czy istnieje taka możliwość że konto moje i mojego ojca zostaną zablokowane w dniu 1/XII/2016 z uwagi na wdrożenie FATCA, pomimo tego że nie zostały założone w okresie wspomnianym w szczeg. tego działania ? : 

pomiędzy 1 lipca 2014 r. a 30 listopada 2015 r.

Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
24-11-2016
Wiadomość 1 z 2 (3 004 wyświetleń)

Re.: Zablokowanie konta w dniu 1 grudnia 2016 poprzez FATCA

Co do zasady obowiązek ten dotyczy:

  • klientów, którzy założyli rachunki w tzw. okresie przejściowym tj. od 1 lipca 2014 roku do 30 listopada 2015,
  • klientów otwierających nowe rachunki od 1 grudnia 2015,
  • klientów spełniających przesłanki tzw. „osoby amerykańskiej”.

 

Rezydentem podatkowym USA jest m.in. osoba fizyczna, która spełnia co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • Posiada obywatelstwo USA (nawet, gdy posiada równocześnie inne obywatelstwa),
  • Ma prawo do stałego pobytu w USA przez dowolny okres w danym roku (tzw. Zielona Karta),
  • Dokonała wyboru amerykańskiej rezydencji dla celów podatkowych po spełnieniu warunków przewidzianych w przepisach USA,
  • Przebywała w USA przez co najmniej 31 dni w ciągu roku podatkowego, a łączna liczba tych dni, w ciągu bieżącego roku i dwóch poprzednich lat kalendarzowych wynosiła co najmniej 183 dni.
  • Warto wiedzieć: Do ustalenia łącznej liczby dni pobytu stosuje się mnożnik 1 dla liczby dni pobytu w roku bieżącym, 1/3 dla dni pobytu w roku poprzednim i 1/6 dla dni pobytu dwa lata wstecz co oznacza, że:
  • 1 dzień pobytu w roku bieżącym = 1 dzień do łącznej liczby dni pobytu,
  • 3 dni pobytu w roku poprzednim = 1 dzień do łącznej liczby dni pobytu, 
  • 6 dni pobytu dwa lata wstecz = 1 dzień do łącznej liczby dni pobytu.

 

Pełna informacja znajduje się tutaj.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (2 881 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy