Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zablokowanie konta w dniu 1 grudnia 2016 poprzez FATCA

Dzień dobry,

jestem pełnomocnikiem do konta mojego ojca, który z racji wieku nie jest osobą mobilną.

Czy istnieje taka możliwość że konto moje i mojego ojca zostaną zablokowane w dniu 1/XII/2016 z uwagi na wdrożenie FATCA, pomimo tego że nie zostały założone w okresie wspomnianym w szczeg. tego działania ? : 

pomiędzy 1 lipca 2014 r. a 30 listopada 2015 r.

Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
24-11-2016
Wiadomość 1 z 2 (3 895 wyświetleń)

Re.: Zablokowanie konta w dniu 1 grudnia 2016 poprzez FATCA

Co do zasady obowiązek ten dotyczy:

  • klientów, którzy założyli rachunki w tzw. okresie przejściowym tj. od 1 lipca 2014 roku do 30 listopada 2015,
  • klientów otwierających nowe rachunki od 1 grudnia 2015,
  • klientów spełniających przesłanki tzw. „osoby amerykańskiej”.

 

Rezydentem podatkowym USA jest m.in. osoba fizyczna, która spełnia co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • Posiada obywatelstwo USA (nawet, gdy posiada równocześnie inne obywatelstwa),
  • Ma prawo do stałego pobytu w USA przez dowolny okres w danym roku (tzw. Zielona Karta),
  • Dokonała wyboru amerykańskiej rezydencji dla celów podatkowych po spełnieniu warunków przewidzianych w przepisach USA,
  • Przebywała w USA przez co najmniej 31 dni w ciągu roku podatkowego, a łączna liczba tych dni, w ciągu bieżącego roku i dwóch poprzednich lat kalendarzowych wynosiła co najmniej 183 dni.
  • Warto wiedzieć: Do ustalenia łącznej liczby dni pobytu stosuje się mnożnik 1 dla liczby dni pobytu w roku bieżącym, 1/3 dla dni pobytu w roku poprzednim i 1/6 dla dni pobytu dwa lata wstecz co oznacza, że:
  • 1 dzień pobytu w roku bieżącym = 1 dzień do łącznej liczby dni pobytu,
  • 3 dni pobytu w roku poprzednim = 1 dzień do łącznej liczby dni pobytu, 
  • 6 dni pobytu dwa lata wstecz = 1 dzień do łącznej liczby dni pobytu.

 

Pełna informacja znajduje się tutaj.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (3 772 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Nowa Karta Przedpłacona

Dzień dobry. Dostałem nową KARTĘ przedpłaconą. KARTĘ??? Czy tylko ja mam wrażenie, że to postępujące dziadostwo??? To jakaś przywieszka z ceną, cienka i giętka, mało czytelna i jakby pusta, CO TO JEST

...

13-07-2026
Re: Błąd aktywacji aplikacji na iPad

Podaj nam proszę dokładny model iPad'a jakiego posiadasz wraz z numerem systemu iOS jaki posiadasz. Przyjrzymy się temu. 

13-07-2026
Re.: Problem z płatnością zbliżeniową Google Pay NFC

Mam ten sam problem z tym samym modelem telefonu.
Przyczym ja nigdy nie korzystałem z płatności NFC poprzez aplikację ING a tylko Google Wallet. Od jakiegoś czasu (kilka tygodni) nie mogę zapłacić tele

...

12-07-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy