Odpowiedz

Płatność w Euro, konto Direct

Witam, jestem posiadaczem konta Direct i karty Visa zbliżeniowa. 

Na konacie posiadam środki w PLN i tutaj rodzi się moje pytanie, czy w razie płatności w kraju UE a dokładniej Niemiec dam radę zapłacić z tego konta przez w/w kartę czy jestem zmuszony do założenia i podpięcia konta walutowego?

Pytanie rodzi się poniewasz ostatnimi czasy przy zakupie przez internet i płatności w USD transakcja przebiegłą pomyślnie a środki po przewalutowaniu został pobrane z konta Direct w złotówkach zaś dzisiaj próbująć płacić kartą w Niemieckim sklepie transakcje odrzucało. Myślałem, że przewalutowanie PLN - Euro wykona się automatycznie a równowartość środków zostanie pobrana z konta. 

Byłem zdziwiony odrzuceniem i ponownie wraca pytanie,

czy dam radę zapłacić z tego konta przez w/w kartę czy jestem zmuszony do założenia i podpięcia konta walutowego?

Odpowiedz
0 Lajków
Axel
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
14-08-2017
Wiadomość 1 z 2 (4 124 wyświetleń)

Re.: Płatność w Euro, konto Direct

@Axel Płatność kartą Visa zrealizujesz za granicami kraju, jeśli tylko odpowiednio ustawisz limity transakcyjne na swojej karcie. Po zalogowaniu sie do Mojego ING wybierz Moje finanse, nastepnie kartę Visa. W dostepnych opcjach będą limity edycja. Po ich ustawieniu i zatwierdzeniu kodem z sms karta będzie działała prawidłowo. Pamiętaj o tym, że sa to limity dzienne.
Warto zwrócic tu uwagę, że transakcje te obarczone sa prowizja w wysokości 3 % kwoty transakcji. Mając konto w euro i podpiete je do karty Visa, możesz skorzystać z płatności bez tej właśnie opłaty.


*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MirosławP
Moderator
Moderator icon
326
100
25-03-2016
Wiadomość 2 z 2 (4 085 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy