Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Płatność w Euro, konto Direct

Witam, jestem posiadaczem konta Direct i karty Visa zbliżeniowa. 

Na konacie posiadam środki w PLN i tutaj rodzi się moje pytanie, czy w razie płatności w kraju UE a dokładniej Niemiec dam radę zapłacić z tego konta przez w/w kartę czy jestem zmuszony do założenia i podpięcia konta walutowego?

Pytanie rodzi się poniewasz ostatnimi czasy przy zakupie przez internet i płatności w USD transakcja przebiegłą pomyślnie a środki po przewalutowaniu został pobrane z konta Direct w złotówkach zaś dzisiaj próbująć płacić kartą w Niemieckim sklepie transakcje odrzucało. Myślałem, że przewalutowanie PLN - Euro wykona się automatycznie a równowartość środków zostanie pobrana z konta. 

Byłem zdziwiony odrzuceniem i ponownie wraca pytanie,

czy dam radę zapłacić z tego konta przez w/w kartę czy jestem zmuszony do założenia i podpięcia konta walutowego?

Odpowiedz
0 Lajków
Axel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-08-2017
Wiadomość 1 z 2 (5 623 wyświetleń)

Re.: Płatność w Euro, konto Direct

@Axel Płatność kartą Visa zrealizujesz za granicami kraju, jeśli tylko odpowiednio ustawisz limity transakcyjne na swojej karcie. Po zalogowaniu sie do Mojego ING wybierz Moje finanse, nastepnie kartę Visa. W dostepnych opcjach będą limity edycja. Po ich ustawieniu i zatwierdzeniu kodem z sms karta będzie działała prawidłowo. Pamiętaj o tym, że sa to limity dzienne.
Warto zwrócic tu uwagę, że transakcje te obarczone sa prowizja w wysokości 3 % kwoty transakcji. Mając konto w euro i podpiete je do karty Visa, możesz skorzystać z płatności bez tej właśnie opłaty.


Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (5 584 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy