Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Opodatkowanie przez Urząd Skarbowy znacznej sumy pieniędzy z zagranicy.

Witam, 

Mam następujące pytanie: Mąż z Niemiec chce przelać na moje konto znaczną sumę pieniędzy. Kwota jest już opodatkowana w Niemczech. Jak uniknąć ponownego jej opodatkowania w Polsce i jaka jest największa kwota wolna od podatku?

Odpowiedz
0 Lajków
wpisarek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
25-01-2017
Wiadomość 1 z 2 (2 645 wyświetleń)

Re.: Opodatkowanie przez Urząd Skarbowy znacznej sumy pieniędzy z zagranicy.

Bank nie jest doradcą prawnym ani podatkowym Klienta. W kwestiach wątpliwych powinnaś skontaktować się z odpowiednią instytucją.

Informacje odnośnie większych sum znajdują się m.in w ustawie o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (…) i jest tam następujący zapis:

Rozdział 3

Obowiązki instytucji obowiązanych

Art. 8. 1. Instytucja obowiązana przeprowadzająca transakcję, której równowartość przekracza 15 000 euro, ma obowiązek zarejestrować taką transakcję również w przypadku, gdy jest ona przeprowadzana za pomocą więcej niż jednej operacji, których okoliczności wskazują, że są one ze sobą powiązane i zostały podzielone na operacje o mniejszej wartości z zamiarem uniknięcia obowiązku rejestracji.

Ponadto Bank ma obowiązek raportowania danych o otwartych i zamkniętych rachunkach Klientów mających status podmiotów gospodarczych (zgodnie z art. 82 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa) oraz szczegółowych danych objętych zakresem tajemnicy bankowej, dot. transakcji na rachunkach klientów, ale wyłącznie w przypadkach ściśle w ustawach wymienionych – np. na podstawie art.182 Ordynacji podatkowej, w związku z wszczętym postępowaniem podatkowym, na pisemne żądanie naczelnika urzędu podatkowego albo naczelnika urzędu celnego oraz w zw. z postępowaniem odwoławczym.

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 607 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy