Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Największy przelew bez ingerencji innych instytucji - skąd, jak itd

Jaką sumę można przelać jednocześnie lub w jakim okresie by nikt się nie interesował tym skąd przelałem taką sumę, mimo ,że oczywiście wszystko jest na legalu, opłacę podatek kiedy trzeba, po prostu nie chcę żadnych pisemek dostawać na mój adres lub czegokolwiek innego.

Kiedyś czytałem,że do od 10000 euro zaczynają się interesować, raz ,że od 7000 euro ,więc jak to wygląda w rzeczywistości?

Odpowiedz
0 Lajków
arsen
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
28-04-2016
Wiadomość 1 z 5 (7 715 wyświetleń)

Re.: Największy przelew bez ingerencji innych instytucji - skąd, jak itd

[ Edytowane ]

W ustawie o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (…)jest następujący zapis:
Rozdział 3
Obowiązki instytucji obowiązanych
Art. 8. 1. Instytucja obowiązana przeprowadzająca transakcję, której równowartość przekracza 15 000 euro, ma obowiązek zarejestrować taką transakcję również w przypadku, gdy jest ona przeprowadzana za pomocą więcej niż jednej operacji, których okoliczności wskazują, że są one ze sobą powiązane i zostały podzielone na operacje o mniejszej wartości z zamiarem uniknięcia obowiązku rejestracji.
Dalej jest określone czego ten obowiązek nie dotyczy (1e).


Bank ma obowiązek raportowania danych o otwartych i zamkniętych rachunkach klientów mających status podmiotów gospodarczych (zgodnie z art. 82 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa) oraz szczegółowych danych objętych zakresem tajemnicy bankowej, dot. transakcji na rachunkach klientów, ale wyłącznie w przypadkach ściśle w ustawach wymienionych – np. na podstawie art.182 Ordynacji podatkowej, w związku z wszczętym postępowaniem podatkowy, na pisemne żądanie naczelnika urzędu podatkowego albo naczelnika urzędu celnego oraz w zw. z postępowaniem odwoławczym.


Bank nie jest doradcą prawnym ani podatkowym klienta. W kwestiach wątpliwych powinno kontaktować się z odpowiednią instytucją.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (7 392 wyświetleń)

Re.: Największy przelew bez ingerencji innych instytucji - skąd, jak itd

jestem w podobnej sytuacji też legalne pieniądze z tytułu pracy, mam większą gotówkę w euro i chciałbym przelać ja np. tacie gdyż uważam ze u niego będą bezpieczniejsze niż u mnie (mam skłonności do hazadru)  proszę doradzenie jak to zrobić żeby było dobrze pzdr.

Odpowiedz
0 Lajków
ciacho123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
21-12-2015
Wiadomość 3 z 5 (7 137 wyświetleń)

Re.: Największy przelew bez ingerencji innych instytucji - skąd, jak itd

przy przekraczaniu granicy z unia musisz zadeklarowac, jesli masz przy sobie conajmniej 10k euro. Nie wiem jak z wplacaniem/wyplacaniem gotowki w banku, ale pewnie podobne kwoty.

Odpowiedz
0 Lajków
leszek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-01-2017
Wiadomość 4 z 5 (7 030 wyświetleń)

Re.: Największy przelew bez ingerencji innych instytucji - skąd, jak itd

Wydaje mi się, że bank, za ewentualnym wyjątkiem zarejestrowania transakcji (czy taki obowiązek istnieje względem przychodzących przelewów zagranicznych?) nie ingeruje w kwotę czy skąd przyszły środki na rachunek. To jeśli chodzi o przelew przychodzący z zagranicy.

Jeśli wpłacasz gotówkę na rachunek (w walucie lub w kwocie w wyższej niż ustawowy limit w EURO)  w oddziale Polskiego Banku, to możesz zostać poproszony o podanie źródła pochodzenia.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 5 (6 395 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy