Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Komornik a pokrycie debetu na koncie

Mam debet na koncie 1000zł oraz zajęcie komornicze. Zawsze konkretnego dnia miesiąca, są na koncie środki aby pokryc ten debet. Czy to pokrycie debetu czyli wyzerowanie minusa zmniejsza mi kwotę wolną od zajęcia komorniczego?czyli jak wpłacę 1000zł i pokryje się debet to do wykorzystania kwoty wolnej zostanie mi tylko 500zł?Pokrywanie debetu nie widnieje w transakcjach w historii transakcji.

Odpowiedz
0 Lajków
Molly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
10-11-2017
Wiadomość 1 z 5 (10 500 wyświetleń)

Re: Komornik a pokrycie debetu na koncie

Molly, standardowo kwota wolna wynosi 1500 zł miesięcznie. W ramach tej kwoty możesz korzystać swobodnie z pieniędzy banku. Jeśli suma wpływów na Twoje konto w danym miesiącu przekroczy kwotę wolną, nadwyżkę oraz każdy kolejny wpływ przeksięgujemy na realizację zajęcia egzekucyjnego. Wyzerowanie debetu potraktujemy jako wpływ na Twoje konto. Kwota wolna pomniejsza się, gdy płacisz kartą, wykonujesz przelew lub wypłacasz gotówkę z bankomatu. Gdy ją wykorzystasz, również zablokujemy pieniądze na rzecz organu egzekucyjnego.

Abyśmy sprawdzić dokładnie jak to wygląda w Twojej sytuacji, skontaktuj się z naszą infolinią – (32) 357 00 69. Przekierujemy połączenie do obsługi zajęć egzekucyjnych, gdzie uzyskasz szczegółowe informacje. Specjaliści są dostępni w dni robocze od 8:00 do 20:00 i w soboty od 8:00 do 16:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 5 (10 410 wyświetleń)

Re: Komornik a pokrycie debetu na koncie

Czyli pokrycie debetu to nie wpływ i wydatek a jedynie wpływ, czyli moge otrzymać na konto jeszcze 500zł, a wydac 1500 do konca miesiąca. Jeszcze jedno pytanie czy jak wykorzystam tą wolną kwotę a pod koniec miesiąca przyjdzie 500+ i zasiłek rodzinny to będzie mozliwość wykonania z tych zasiłkow przelwu,czy bezproblemowego wypłacenia ich z bankomatu mimo że kwota wolna będzie wyczerpana. I co w momencie kiedy na koncie środki z zasiłku przejdą na kolejny miesiąc, pomniejsza one kwote wolną?

Dodam że pilnuje spłat i kredytu, przyznam szczerze że nie spodziewałam się komornika bo nawet telefonu nie mam na abonament, jedyna pożyczka jaką mam i jaką kiedykolwiek wziełam to ta w ing ale malutka i wiekszość spłacona zawsze terminowo to samo z debetem. Dług  po tatusiu dostałam w spadku. Jeżeli nie mam zadnych zaległości w ing powinnam się obawiać że bank z dnia na dzien wypowie mi ten debet i umowę kredytu tylko dlatego że mam komornika na koncie?

Odpowiedz
0 Lajków
Molly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
10-11-2017
Wiadomość 3 z 5 (10 405 wyświetleń)

Re: Komornik a pokrycie debetu na koncie

Molly, świadczenia z programu ,,Rodzina 500+" oraz zasiłki rodzinne są ustawowo zwolnione spod egzekucji. Nie zablokujemy ich na spłatę zajęcia komorniczego. Te wpływy powiększają kwotę, z której możesz skorzystać. Nie pomniejszają one kwoty wolnej. 
Organ egzekucyjny powinien poinformować Cię o toczącym się postępowaniu. Jeśli będziesz terminowo regulowała zobowiązania w naszym banku, nie wypowiemy Ci umowy. 

Zachęcam do kontaktu z naszymi specjalistami. Wyjaśnią Ci dokładnie, po potwierdzeniu Twoich danych, w jaki sposób możesz korzystać ze swojego konta.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 5 (10 402 wyświetleń)

Re: Komornik a pokrycie debetu na koncie

[ Edytowane ]

Dziękuję bardzo za pomocEmotikon: Szczęśliwy  uspokoiła mnie Pani pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Molly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
10-11-2017
Wiadomość 5 z 5 (10 398 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy