Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Komornik, świadczenia socjalne i aliementy bezpośrednie.

Witam
Obecnie nie pracuję ponieważ były wakacje a mam 2 dzieci niepełnosprawnych z którymi jestem w tym czasie w domu.

Od wczoraj mam na koncie zajęcie komornicze,zauważyłam również że bank nie zajmuje kwoty wolnej czyli 2100zł i świadczeń socjalnych.

Obecnie otrzymuję tylko świadczenia socjalne w tym FA,500plus i inne,niedługo podejmę pracę.

Ojciec moich dzieci ma wyrok za niepłacenie alimentów więc przelewa też bezpośrednio do mnie alimenty,w tytule jest "Alimenty na.....za miesiąc....."
A że płaci jak chce wybrałam bezpieczniejszą opcję jaką jest Fundusz Alimentacyjny (FA).

W lipcu przelał na początku miesiąca,za sierpień dopiero w wrześniu więc w tym miesiącu powinien przelać jeszcze za wrzesień czyli łącznie od niego 2400zł (zwykły przelew) -więc więcej niż 2100zł ale z racji tego że pobieram FA które jest regularnie nie mogę nic od niego przelać więc za każdym razem gdy otrzymam przelew od niego odsyłam go do jego komornika który przekazuje pieniądze do FA więc fizycznie tych przelewów z alimentami bezpośrednimi nie mam.

Jak to wygląda przy zajęciu,taki przelew z tytułem aliementy podlega zajęciu gdyby przekroczył 2100zł ?

Jeśli podejmę prace od października to do kwoty 2100zł moje wynagrodzenie plus świadczenia socjalne są bezpieczne ? Oraz ten przelew z alimentami?
Odpowiedz
0 Lajków
lilia
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
2
31-03-2020
Wiadomość 1 z 2 (3 934 wyświetleń)

Re: Komornik, świadczenia socjalne i aliementy bezpośrednie.

Jeśli otrzymujesz alimenty od osoby prywatnej (zwykłym przelewem), to powinnaś zgłosić nam tę sytuację:
- telefonicznie pod numerem infolinii 32 357 00 69,
- na czacie po zalogowaniu do Mojego ING. 
Specjaliści z zespołu egzekucyjnego pracują w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

Możesz swobodnie korzystać z pieniędzy w ramach kwoty wolnej. W tym roku wynosi ona dla kont prywatnych 2100 zł i jest odnawiana co miesiąc. 

Egzekucji nie podlegają świadczenia oraz zasiłki wypłacane przez pomoc społeczną - powiększają one dostępną kwotę wolną. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (3 634 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy