Odpowiedz

Dyspozycja na wypadek śmierci

Mam zrobioną dyspozycje na wypadek śmierci do konta dla dwóch osób. Co się stanie jeśli kwota na koncie będzie większa niż ustawa na to pozwala aby wypłacić czyli okolo 76 tys. Postępowanie sądowe? A co jeśli w trakcie życia osoba wskazana w dyspozycji zmieni miejsce zamieszkania? Należy na nowo założyć taką dyspozycję i płacić 15 zł czy bank jakoś tylko po peselu osoby identyfikuje? 

Odpowiedz
0 Lajków
jerry90
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
1
01-04-2016
Wiadomość 1 z 4 (11 574 wyświetleń)

Re.: Dyspozycja na wypadek śmierci

[ Edytowane ]

W przypadku nadwyżki, wypłacimy ją spadkobiercom. Dodatkowo w dowolnym momencie bezpłatnie możesz zaktualizować dane dla dyspozycji na wypadek śmierci w dowolnym oddziale banku.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
11
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (11 505 wyświetleń)

Re.: Dyspozycja na wypadek śmierci

czyli mam to rozumieć tak, że jeśli teraz mam zrobiona dyspozycje dla jednej osoby a pozniej chcialbym zrobić na dwie, to wtedy nie zapłace ponownie 15zł? tylko nalezy poprzednia usunac i nowa założyc wtedy i oplata nie zostania pobrana?

Odpowiedz
0 Lajków
jerry90
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
1
01-04-2016
Wiadomość 3 z 4 (11 492 wyświetleń)

Re.: Dyspozycja na wypadek śmierci

[ Edytowane ]

@jerry90 Jeżeli w ramach już złożonej dyspozycji chcesz dokonać:
a) zmiany nazwiska beneficjenta,
b) zmiany adresu beneficjenta
c) uzupełnienia adresu beneficjenta w już złożonej dyspozycji opłaty nie pobierzemy.
Ale jeżeli w obecnej dyspozycji wskazałeś jednego beneficjenta i chcesz to zmienić, to należy odwołać poprzednią i złożyć nową. Złożenie dyspozycji kosztuje 15 zł.

Dodatkowo uszczegóławiając poprzednią naszą odpowiedź.
Kwotę przewyższającą tą ustawową wypłacimy spadkobiercom na podstawie prawomocnego postanowienia sądu lub notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia. Zmianę adresu beneficjenta należy zgłosić do banku abyśmy mogli wysłać informację o ilości pieniędzy z tytułu dyspozycji na wypadek śmierci.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (11 430 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy