Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Dodanie do API pola ODBIORCY - ignorowany problem ING Księgowość

Dzień dobry,

Czy nikt z Państwa nie ma kontrahentów w budżetówce, JST, oświacie? Mam wrażenie, że ING Księgowość ten problem ignoruje, ale proces automatyzacji faktur nie obejmuje pola ODBIORCY, w efekcie forma faktury, która obejmuje kilkanaście tys. Jednostek Samorządu Terytorialnego, musi być wystawiana ręcznie przez użytkowników ING Księgowość... Przecież to kuriozum! Na Boga dodajcie taką funkcjonalność do API!

  • Jednostki administracji publicznej:

    • Urzędy centralne (np. ministerstwa): kilkadziesiąt jednostek.
    • Urzędy wojewódzkie: 16.
    • Urzędy powiatowe i gminne: ponad 2800 jednostek.
  • Placówki oświatowe:

    • Szkoły podstawowe: ponad 13 tysięcy.
    • Szkoły średnie: kilka tysięcy.
    • Uczelnie publiczne: około 120.
  • Placówki opieki zdrowotnej:

    • Publiczne szpitale: około 600.
    • Przychodnie i inne placówki zdrowotne: kilka tysięcy.
  • Instytucje kultury:

    • Muzea, teatry, biblioteki: kilka tysięcy instytucji.
  • Służby mundurowe:

    • Komendy policji: kilkaset.
    • Komendy straży pożarnej: kilkaset.
    • Jednostki wojskowe: kilkaset.
  • Sądy i prokuratury:

    • Sądy powszechne: około 300.
    • Prokuratury: kilkaset.
  • Instytucje ubezpieczeniowe:

    • Oddziały ZUS: kilkadziesiąt.

 

 

tomhow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
27-08-2024
Wiadomość 1 z 2 (687 wyświetleń)

Re.: Dodanie do API pola ODBIORCY - ignorowany problem ING Księgowość

Aż się zarejestrowałem.

Oczywiście, że jest problem związany z brakiem możliwości jednoczesnego wskazania nabywcy (podmiotu, który dokonuje zakupu) oraz odbiorcy (podmiotu, który fizycznie odbiera towar lub usługę) na jednej fakturze.

W strukturze DocumentDto, która służy do tworzenia faktury, istnieje obiekt BuyerDto, który zawiera dane nabywcy, takie jak adres, nazwa, numer NIP, itp. API wymaga wypełnienia tych danych, aby prawidłowo utworzyć fakturę.

Ale, brakuje tu pola lub oddzielnego obiektu, który pozwoliłby na wskazanie danych odbiorcy, jeśli są one inne niż dane nabywcy. W praktyce biznesowej często zdarza się, że nabywca i odbiorca są różnymi podmiotami, co wymaga uwzględnienia tych dwóch ról na fakturze.

Problem ignorowany od lat. Kpina.

może moderator odpowie?
wojciechjordanc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
27-08-2024
Wiadomość 2 z 2 (368 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Brak ing na Tarchominie / Białołęce

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Chcialam wypłacić gotówkę z bankomatu w Galerii Polnocnej, a tam informacja, że placówka zamknięta. Sprawdzam mapę, gdzie znajdę najbliższy oddział / banko...

14-09-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

to jest ciekawy paradoks, błąd banku oznacza coś lepszego. Piękny przykład zmarnowanych pieniędzy.

14-09-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Wczoraj przez moment pojawił się stary wygląd aplikacji… myślałem że w końcu doczekalismy się dobrej zmiany i powrotu do większej przejrzystości, mniejszej ilości reklam i generalnie mniejszej ilości ...

14-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy